خبر/

تعویق در اکران مست عشق 

1403/01/30 - 08:07 - کد خبر: 111600
فیلم مست عشق

نصر: اکران فیلم «مست عشق» که قرار بود از امروز ۲۹ فروردین ماه آغاز شود، حداقل یک هفته به تعویق افتاد.

به گزارش نصر، اکران عمومی فیلم مست عشق که قرار بود از امروز، به‌صورت همزمان در ایران و ترکیه آغاز شود، حداقل به مدت یک هفته به تعویق افتاد.
اگرچه دلیل خاصی برای این تعویق عنوان نشده اما شنیده می‌شود که هماهنگی‌ها برای اکران همزمان ایران و ترکیه، دلیل اصلی این رخداد است. فیلم قرار بود از چهارشنبه هفته گذشته و در قالب اکران عیدفطر به روی پرده برود اما هماهنگی‌ها برای اکران همزمان، سبب تاخیر یک هفته‌ای اکران این فیلم شد. به همین دلیل اکنون نیز احتمال می‌رود که طولانی شدن پروسه هماهنگی، اکران این فیلم را دست‌کم یک هفته دیگر به تعویق انداخته باشد.
این اتفاق در شرایطی رخ داده که مست عشق، ماه‌هاست که به شکلی کامل آماده شده و هیچ مشکل و عقب‌ماندگی فنی در مراحل پس‌تولید نداشته است.
«مست عشق» به دلیل حالت مشارکتی خود با طرف ترک، بارها در حین تولید، مشمول حاشیه‌هایی شد که روند تولید این اثر و البته اکران آن را متوقف کرده بود.
در مست عشق که به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی فرهاد توحیدی و تهیه‌کنندگی مهران برومند ساخته شده، شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، حسام منظور، هانده ارچل، ابراهیم چلیک‌کول، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم بازی کرده‌اند.
داستان این فیلم، همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد. در مست عشق، شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی، پارسا پیروزفر در نقش مولانا و هانده ارچل در نقش کیمیاخاتون حضور دارند.
گفتنی است، این اولین همکاری شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در دو نقش بسیار مهم است. پارسا پیروزفر ابتدای دهه ۷۰ قدم به سینما گذاشت و شهاب حسینی ابتدای دهه ۸۰ وارد این عرصه شد و این دو بازیگر مطرح هیچگاه فرصت همکاری مشترک به دست نیاوردند تا اینکه بالاخره در یکی از مهم‌ترین فیلم‌های حسن فتحی وارد میدان شدند. 
این گزارش حاکی است،اکران فیلم با هماهنگی مدیر محترم اداره نظارت سازمان سینمایی و دبیر محترم شورای صنفی اکران، به احتمال زیاد با یک هفته تأخیر از تاریخ پنجم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. 
انتهای پیام/

پژوهشیار