دبیر کمیته شیر وزارت آموزش و پرورش:

طرح شیر مدارس به ۴۰۰ میلیون پاکت نیاز دارد

1403/01/29 - 10:48 - کد خبر: 111568
شیر مدارس

نصر: دبیر کمیته شیر وزارت آموزش و پرورش گفت: شیر استریل فرادما در مدارس توزیع می‌شود که مخاطرات آن بسیار کمتر است اما چالشی که در توزیع شیر مدارس با آن مواجه بودیم، تأمین پاکت شیر است؛ هم‌اکنون در کشور توان تولید ۲۰۰ میلیون پاکت شیر را داریم اما در طرح شیر مدارس به ۴۰۰ میلیون پاکت نیاز است.

به گزارش نصر، حسین اسدالهی در گفت‌وگویی درباره توزیع شیر مدارس در سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: توزیع شیر رایگان در مدارس کشور به مدت ۱۰ سال متوقف شده بود اما سال گذاشته این طرح مجدد به جریان افتاد و هشت میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی تحت پوشش شیر رایگان قرار گرفتند.
وی افزود: طرح شیر مدارس در سال ۱۴۰۳ منسجم‌تر پیگیری می‌شود، سال ۱۰۴۲ به طور میانگین ۲۸ نوبت شیر رایگان در مدارس ابتدایی کشور توزیع شد و تا پایان امتحانات دانش‌آموزان، ۱۵ نوبت دیگر شیر در مدراس توزیع خواهد شد.
اسدالهی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش از ۲۳ مهر ۱۴۰۲ آماده توزیع شیر در مدارس بود اما شرکت‌های لبنی در استان‌های مختلف برای آمادگی خود درخواست فرصت داشتند، بنابراین در برخی استان‌های جنوبی کشور از پایان دی ماه توزیع شیر آغاز شد و کل کشور در دی ماه تحت پوشش قرار گرفتند.
وی ادامه داد: ۵۰۰ واحد تولیدی لبنی در کشور داریم و با توجه به استاندارد سختگیرانه توزیع شیر در مدارس، ۸۴ شرکت واجد شرایط شناخته و بیش از ۲۰ شرکت وارد طرح شدند، این شرکت‌ها با آموزش و پرورش قرارداد دارند و باید تعهدات را ایفا کنند البته برخی از شرکت‌های لبنی در صف انتظار هستند و اگر شرکتی نتوانست شیر مورد نیاز را تامین کند با شرکت دیگر جایگزین خواهد شد.
دبیر کمیته شیر وزارت آموزش و پرورش گفت: کمبود پاکت ۲۰۰ سی‌سی باعث شد تا در شهر تهران چند وعده شیر با پاکت یک لیتری در مدارس توزیع شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار