مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:

انتقال امتیاز مسکن ملی به افراد دیگر فاقد وجاهت قانونی است

1403/01/27 - 15:56 - کد خبر: 111465
مسکن ملی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به افراد دیگر به صورت وکالتی فاقد وجاهت قانونی و غیرمعتبر است.

به گزارش نصر، «سیداحمد موسوی» روز دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به اینکه برخی افراد واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان، امتیاز خود را در بنگاه های مشاورین املاک به صورت قولنامه ای واگذار می کنند، افزود: بر اساس مقررات، اقدام این افراد دارای پیگرد قانونی است.
وی اظهار کرد: در صورت مشاهده چنین اقدامی، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف و لغو امتیاز متقاضیان، با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این زمینه مشارکت کنند از طریق مراجع قضایی به صورت قانونی برخورد می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه امتیاز نهضت ملی مسکن به هیچ وجه قابل فروش و انتقال نیست، گفت: واحدهای مسکونی در این طرح فقط به شخص ثبت‌ نام کننده واگذار می‌شود و تا تحویل واحد قابل واگذاری نیست.
موسوی، ادامه داد: به منظور پیشگیری از وقوع جرم و تبعات احتمالی ناشی از انتقال یا خرید و فروش امتیاز طرح‌ های مذکور، صیانت از حقوق شهروندی و مقابله با تخلفات این حوزه تدابیر و تمهیدات لازم با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مسوول اتخاذ شده است.
وی تاکید کرد: ثبت نام کنندگان و متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن تا زمانی که سند واگذاری ملک آنان به شکل رسمی انجام نشده است از هرگونه خرید و فروش امتیاز این طرح و سایر طرح‌های حمایتی حوزه مسکن خودداری کنند.
بیش از ۷۶ هزار و ۴۲۴ واحد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۲۵ درصد در حال ساخت است.
سهمیه سالانه این استان در این طرح، ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن است.
انتهای پیام/

پژوهشیار