دادستان عمومی آذربایجان شرقی اعلام کرد:

آزادسازی ۷۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد طی سال گذشته

1403/01/20 - 12:42 - کد خبر: 111108
بابک محبوب علیلو

نصر: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی، مردم و خیرین را سرمایه های کشور برشمرد و گفت: مسئولان باید برای خدمت به این مردم و خیرین که سرمایه‌های کشور هستند تلاش مضاعف کنند. 

محبوب علیلو در مراسم جشن گلریزان شهرستان اهر افزود: کمک‌هایی که در طول سال و جشن گلریزان در شهرستان‌های مختلف استان آذربایجان شرقی جمع آوری می‌شوند طبق اساسنامه ستاد دیه استان این کمک‌ها فقط در جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی هزینه می‌شود. 
وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان آذربایجان شرقی در سال جاری، گفت: سال گذشته از طریق ستاد دیه استان زمینه آزادسازی ۷۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی فراهم شد که از این تعداد ۶۸۲ نفر زندانی مرد و ۱۸ نفر زندانی زن بودند که با کمک خیرین آزاد شدند. 
علیلو افزود:  در بیشتر موارد توسط همکاران قضایی در دادگاه‌های حقوقی با صدور احکام و با گذشت دیه شاکیان موجبات آزادی زندانیان شده است. 
وی در ادامه از حضور پرشور مردم و خیرین در جشن گلریزان شهرستان اهر تقدیر کرد. 

با کمک ۹۰ میلیارد ریالی خیرین زمینه آزادی ۳۱ زندانی جرائم غیرعمد در اهر فراهم می شود
رئیس دادگستری شهرستان اهر گفت: برای آزادسازی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی این شهرستان در سال جاری نیازمند کمک ۹۰ میلیارد ریال توسط خیرین و مردم هستیم تا زمینه آزادسازی ۳۱ نفر زندانی فراهم شود. 
عبداله حمیدیان نیز در این مراسم ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین و همچنین جنایت اخیر این رژیم در سوریه افزود: آزادسازی یک زندانی علاوه بر بازگشت یک فرد به کانون گرم خانواده باعث شادی دل خانواده‌ها و بستگان آن‌ها می‌شود و در نهایت اجر و پاداش الهی را برای خیرین به همراه خواهد داشت. 
وی همچنین ضمن قدردانی از حضور چشمگیر مردم و خیرین در جشن گلریزان شهرستان اهر گفت: زندانیان هدف در برنامه جشن گلریزان افرادی هستند که صرفاً در حوادث ناگوار روزگار گرفتار زندان شده‌اند و هیچ گونه جرم عمدی مرتکب نشده‌اند و این زندانیان در چنین مراسماتی چشم انتظار همیاری و کمک خیران عزیز می‌باشند. 
وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان و دادگستری شهرستان اهر در سال جاری، افزود: در سال گذشته از کل کمک‌های جمع آوری شده از طریق ستاد دیه استان و خیرین در جریان جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان غیرعمد این شهرستان و هفت حوزه تابعه قضایی که در زندان اهر هستند جمعا ۴ میلیارد و دویست و ۷۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شد که از این مقدار مبلغ حدود سه میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۸۱۴ میلیون تومان نیز در قالب وام کم بهره برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه شد. 
عبدالله حمیدیان همچنین گفت: در جریان رضایت شکاک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان اهر نیز در سال جاری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال هزینه شد و حدود ۸۲۰ میلیارد ریال از طریق همکاران قضایی با صدور احکامی موجبات آزادی زندانیان فراهم شد. 
وی با اشاره به آزادسازی ۱۳۶ نفر از زندانی جرائم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر در سال جاری، بیان کرد: از این تعداد زندانیان آزاد شده ۶۸ نفر از طریق جمع آوری ۱۰ میلیارد ریال کمک‌های خیرین در جشن گلریزان و کمک ستاد دیه استان آذربایجان شرقی صورت گرفته است و ۶۸ نفر دیگر نیز از طریق کمک‌های انجمن حمایت از زندانیان و خیرین در طول سال انجام شد. 

جمع آوری ۲۰ میلیارد ریال در جشن گلریزان اهر 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اهر از جمع آوری حدود ۲۰ میلیارد ریال کمک خیرین در جشن گلریزان این شهرستان خبر داد. 
علی فاضلی نیز در این مراسم ضمن تشکر از حضور چشمگیر مردم و خیرین در جشن گلریزان شهرستان اهر گفت: با حضور خیرین و مسئولان ادارات و معادن این شهرستان حدود ۲۰ میلیارد ریال جمع آوری شد که این مبلغ برای آزادسازی ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی که نیازمند مساعدت هستند تخصیص داده خواهد شد. 
وی افزود: به منظور آزادسازی ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و مالی حدود ۹۰ میلیارد ریال نیازمند مساعدت از همشهریان و خیرین هستیم که علاقه‌مندان می‌توانند به شماره حساب‌های اعلام شده مبلغی را واریز کنند تا موجبات آزادی این زندانیان فراهم شود. 
انتهای پیام/

پژوهشیار