مردم آذربایجان‌شرقی در کنار مردم فلسطین

1403/01/17 - 13:40 - کد خبر: 110942
راهپیمایی

نصر:  مردم ولایتمدار آذربایجان‌شرقی همزمان با سراسر کشور با حضور در راهپیمایی روز قدس، جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کرده و اعلام کردند که مثل همیشه کنار مردم فلسطین هستند.

به گزارش نصر، راهپیمایی روز قدس امسال نیز با حضور خیل کثیری از مردم شهرها و روستاهای مختلف استان از جمله تبریز برگزار شد و مردم این دیار تعصب و غیرت، با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر صهیونیسم»، «فلسطین فلسطین حمایتت می‌کنیم»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» خواستار نابودی رژیم صهیونیستی شدند.
در مسیرهای منتهی به محل تجمع، غرفه‌های مختلفی برپا شده و برنامه‌های جذاب جنبی از جمله اجرای گروه‌های ورزشی کونگ‌فو، طناب زنی، ووشو و کاراته، غرفه نقاشی کودکان، گروه‌های سرود و پرده خوانی اجرا شد که مورد استقبال روزه داران مومن قرار گرفت.
غرفه‌های میز خدمت برخی ادارات نیز برپا شده و آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم بودند.
یکی از نکات جالب راهپیمایی امروز، اهتزاز پرچم چند متری فلسطین و ایران بود که مردم ولایتمدار تبریز با گرفتن بخشی از این پرچم‌ها و سر دادن شعار، جلوه ای ویژه‌ به مراسم دادند.
امروز مردم به عشق رهبر و لبیک گویی به ولایت فقیه و حمایت از مردم مظلوم فلسطین به میدان آمدند.
تمامی اقشار مردمی از نوزاد و کودک گرفته تا مادربزرگ و پدربزرگ‌هایی بر روی ویلچر و عصا به دست در راهپیمایی امروز حضور یافتند.
وقتی مراسم راهپیمایی تمام شد، مردم برای شنیدن سخنرانی اصلی مراسم و اقامه نماز جمعه راهی مصلی امام (ره) شدند. با توجه به صف‌های طولانی که برای داخل شدن به مصلی ایجاد شده بود، مردم در صف ورود به مصلی نیز همچنان شعار و صلوات سر داده و برای آزادی قدس شریف و نجات مردم مظلوم غزه از چنگال زورگویان و مستکبران دعا می‌کردند.
در پایان راهپیمایی نیز مردم خواستار انتقام نیروهای مسلح از رژیم صهیونیستی بابت حمله اخیر این رژیم به کنسولگری و شهادت هموطنانمان شدند.
انتهای پیام/

پژوهشیار