وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

آماده باش وزارت راه برای ۱۷ میلیون سفر نوروزی

1402/12/27 - 17:04 - کد خبر: 110512
سفر، سفر نوروزی، جاده، ترافیک

نصر: وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۷ میلیون سفر نوروزی در پیش داریم که بخش عمده آن با حمل و نقل عمومی انجام می‌شود و ضرورت دارد اتوبوس‌های مسافربر که از شبکه حمل مسافری خارج شده و در سایر شرکت‌ها و بخش‌ها مشغول بکار شده اند به این بخش بازگردند.

به گزارش نصر، مهرداد بذرپاش در آیین آغاز پویش چشم به راهیم گفت: اتوبوس‌هایی که به عنوان حمل و نقل عمومی از راهداری خارج شدند باید بازگردند و این ناوگان باید در خدمت حمل مسافران قرار گیرند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: وظایف سازمان راهداری مستقیم با جان و ایمنی مردم در ارتباط است و اگر راهداری بتواند جان حتی یک نفر را نجات دهد پیش خداوند قرب دارد.
وی همچنین افزود: امسال برای آسفالت راه‌های روستایی هدف گذاری ۳ هزار کیلومتری داشتیم که محقق شد و بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر روکش آسفالت جاده‌ها انجام شده است.
بذرپاش در خصوص حذف نقاط حادثه خیز نیز گفت: امسال ۷۲۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شد و هدف گذاری برای حذف ۸۸۷ نقطه حادثه خیز تا پایان دولت داریم که باید اصلاح گردد.
وی همچنین با اشاره به برگزاری پویش چشم به راهیم در آستانه سفر‌های نوروزی ۱۴۰۳ گفت: پیش بینی می‌شود در نوروز امسال بالغ بر ۱۷ میلیون مسافر جابجا می‌شوند که بخش عمده آن در جاده‌ها و توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای انجام می‌شود.
وی افزود: عامل انسانی، عامل ۸۰ درصد تصادفات منجر به فوت شناخته می‌شود به همین خاطر تبلیغات و اقدامات تبیینی به منظور کاهش این آمار بسیار مؤثر است.
بذرپاش با بیان اینکه ایمنی سفر‌های نوروزی در اولویت قرار دارد، گفت: طبق دستور رئیس جمهوری مقرر شد امسال از صندوق خسارت‌های بدنی، منابعی به وزارت راه و شهرسازی برای رفع نقاط پر حادثه تخصیص یابد، اما این اتفاق رخ نداد و از طریق منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل تامین شد.
بذرپاش به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: ۷ هزار راهداری که در آفتاب ۵۰ درجه و سرمای زیر صفر درجه در جاده‌ها حضور دارند باید سال آینده قرارداد مستقیم با سازمان داشته باشند و مجوز آن اخذ شده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار