خبر/

ضیافت فرهنگی شهرداری تبریز در ماه مبارک رمضان؛ از افطارلیق تا فضاسازی

1402/12/22 - 16:25 - کد خبر: 110251
رمضان

نصر: شهرداری تبریز همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان؛ ماه بندگی و عبادت، با برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به استقبال ماه میهمانی پروردگار رفته است.

به گزارش نصر، شهرداری تبریز به مناسب تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن مصادف با ماه مبارک رمضان با هدف نشاط افزایی و عمل به رسالت اجتماعی خویش، برنامه‌های بیادماندنی متنوعی برای شهروندان و گردشگران نوروزی ترتیب داده است.
اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز با همراهی امور ارتباطات مناطق دهگانه شهری با فضاسازی های گسترده و بهره گیری از تابلوها و بیلبوردهای شهری، دیوارنگاره‌ها و ... چهره شهر را با ماه میهمانی خدا گره زده و حال و هوایی رمضانی به آن بخشیده‌اند.
از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای ماه رمضان امسال می‌توان به برگزاری ویژه برنامه «افطارلیق» اشاره کرد که توسط شهرداری تبریز و با همکاری نهادهای خیریه شهر برپا خواهد شد.
برنامه افطارلیق، به عنوان برنامه ویژه جشنواره‌ نوروزی تبریز، در ماه مبارک رمضان، همراه شهروندان تبریزی و گردشگران نوروزی است. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این ویژه برنامه در ایام ماه مبارک رمضان، در پارک ها و بوستان های تبریز در مناطق دهگانه شهر برگزار و میزبان شهروندان تبریزی خواهد بود. سال گذشته در پی برگزاری این برنامه مناسبتی و جمع آوری کمک های مردمی، زمینه آزادسازی چندین زندانی جرایم غیرعمد فراهم شد.
برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در مناطق مختلف سطح شهر در ایام ماه مبارک رمضان با برگزاری کرسی های تلاوت قران کریم پیگیری خواهد شد. کرسی های تلاوت دوره ای قرآن کریم در تبریز در ماه نزول قران با حضور اساتید، قاریان و حافظان بین المللی و ممتاز در سطح شهر برگزار خواهد شد تا رایحه و طنین تلاوت آیاتی از کلام خدا روشنی بخش این ایام پرفیض باشد.
در این بین سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز نیز با همکاری مناطق دهگانه به سبب مصادف شدن بهار طبیعت و بهار قران، استفاده از المان های مناسبتی این ایام را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. بر همین اساس شهروندان تبریزی و مسافران نوروزی در جای جای شهر می توانند نظاره گر نشانه های ماه خوب خداوند باشند.
انتهای پیام/

پژوهشیار