شهردار تبریز خبر داد:

"شهربانو" با ۷۰ هکتار مساحت برای بانوان شهر احداث می‌ شود

1402/12/07 - 17:26 - کد خبر: 109307
یعقوب هوشیار

نصر: شهردار تبریز مهمترین پروژه‌های عمرانی سال آینده شهر را تشریح کرد و پروژه فرهنگی خدماتی شهربانو در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار برای بانوان شهر را از مهمترین طرح های جدید دانست.

به گزارش نصر، یعقوب هوشیار در گفت و گویی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: بودجه پیش بینی شده عمرانی شهرداری در سال آینده ۲۴ هزار میلیارد تومان است که از جمله پروژه های عمرانی مهم سال آتی می توان به احداث مجموعه فرهنگی خدماتی شهربانو با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار اشاره کرد.
وی با بیان اینکه شهرداری تبریز سال آینده ۹۳۰ پروژه‌ اساسی اجرا خواهد کرد، افزود: از مجموع ۹۳۰ پروژه با رقم اعتباری ۲۳هزار و ۳۷۴ میلیارد تومان سهم مناطق ده‌گانه و مرکز ۶۲۵ پروژه معادل۱۵ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه ۳۰۵ پروژه معادل ۸ هزار و ۹۵میلیارد تومان است.
شهردار تبریز با بیان اینکه توجه به حوزه مولدسازی از جمله اقداماتی است که سال آینده در دستور کار شهرداری قرار دارد، خاطر نشان کرد: احداث واحدهای مسکونی در شهرک جوانان، ساماندهی بحث حاشیه نشینی در شمال تبریز و ساخت واحدهای مسکونی در قالب قرارگاه مسکن ارزان قیمت از جمله برنامه های حائز اهمیت سال آینده شهرداری است.
یعقوب هوشیار از پیش بینی بودجه احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خبر داد و تصریح کرد: در صورت موافقت شورای اسلامی شهر، احداث ورزشگاهی با هدف برگزاری هرچه باشکوهتر مسابقات ورزشی بین المللی در دستور کار شهرداری قرار می گیرد.
هوشیار با بیان اینکه عملیات عمرانی احداث تقاطع غیرهمسطح معلم و قراملک بی وقفه تداوم دارد، ادامه داد: پروژه های تقاطع غیرهمسطح معلم و قراملک و تقاطع حیدرآباد مطابق برنامه زمان بندی خرداد ماه سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه احداث بزرگراه ولایت جزو برنامه های سال آتی شهرداری قرار دارد، یادآور شد: احداث مجتمع رفاهی بهشت ماندگار، تکمیل پروژه دوکمال در منطقه ۵، طراحی پروژه فرهنگی میار میار و انتقال تئاتر شهر به این مکان، تکمیل مجتمع رفاهی ورزشی ستارخان و رفع نواقص مرکز همایش های بین المللی تبریز از اهم پروژه های عمرانی سال آینده شهرداری است.
شهردار تبریز با بیان اینکه از هفته آینده، هر هفته یک سالن ورزشی چند منظوره به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: احداث نمایشگاه بین المللی در شأن تبریز جهت برگزاری رویدادهای بین المللی از جمله پروژه های پیش بینی شده شهرداری برای سال آینده است که در صورت موافقت شورای اسلامی شهر اجرا می شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار