مدیرعامل آب و فاضلاب استان:

آب شرب پایدار ۴۱۱ روستا در طرح جهاد آبرسانی آذربایجان شرقی تامین می‌شود

1402/11/30 - 13:44 - کد خبر: 108926
طرح آبرسانی

نصر: مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: طرح جهاد آبرسانی استان در دو مرحله اجرا می‌شود که در مجموع ۴۱۱ روستا از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش نصر، محمد خانی روز دوشنبه در خصوص طرح جهاد آبرسانی روستاهای آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با دستور رئیس جمهور و بر اساس تجربه‌های گذشته، در تداوم طرح ملی آبرسانی به روستاهای کشور و باهدف سرعت بخشیدن به روند آبرسانی به روستاها، طرح ملی جهاد آبرسانی به روستاهای محروم توسط وزارت نیرو ایجاد شد.
وی افزود: این طرح با استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور، مشارکت و هم افزایی دولت، شرکت‌ آب و فاضلاب استانی، گروه‌های جهادی، نهادها، سازمان‌ها، نیروهای مسلح و خیرین و شرکت‌های دانش بنیان تعریف شده است.
خانی گفت: در این راستا طرح جهاد آبرسانی آذربایجان شرقی در دو مرحله پیش‌بینی شد که در مرحله اول ۱۷۸ روستا و در مرحله دوم ۲۳۳ روستا در ۲۱ شهرستان از آب شرب بهداشتی پایدار بهره مند می‌شوند.
وی بیان کرد: مرحله اول طرح با دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و بسیج سازندگی سپاه عاشورا در چهار شهرستان خداآفرین، کلیبر، هشترود و ورزقان از دهه فجر سال ۱۴۰۰ آغاز شده و با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، وی یادآور شد: مرحله دوم نیز با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان که ره آورد سفر دوم رئیس جمهور به استان است، آغاز شده و با اجرای آن جمعیتی بالغ بر ۱۶۲ هزار و ۴۵۳ نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/

پژوهشیار