مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره مندی ۹۹.۵ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان شرقی از انرژی گاز

1402/11/15 - 09:51 - کد خبر: 108049
کنتور گاز

نصر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اعلام اینکه دهه فجر امسال ۴۱ روستا در شهرستان های کلیبر، خداآفرین، چاراویماق، ورزقان، میانه و هریس به مدار مصرف گاز در کشور متصل می شود، گفت: بهره مندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از این انرژی پاک به ۹۹.۵ درصد می رسد.

به گزارش نصر، نادر کمالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در بهره مندی همگانی از گاز طبیعی، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گازرسانی به تمامی شهرها و روستاهای استان در دستور کار شرکت گاز قرار گرفت و توسعه عادلانه رفاه سیاست اجرایی این شرکت در گازرسانی به تمامی شهرها و دورافتاده ترین روستاهای استان است.
وی اظهار کرد: تا مرداد ماه سال آینده گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اتمام می رسد .
مدیرعامل شرکت در خصوص سایر پروژه های افتتاحی شرکت در این ایام اعلام کرد: احداث دو مورد ایستگاه TBSسرلوجه وگوگرچین ۱۰هزارو خط تغذیه هشت اینچ، ایستگاه تقلیل فشار گاز روستای داش بولاغ ملکان (جنبی و ساختمانی)، طرح بهسازی مصرف گاز ۱۸۹ موتورخانه و گاز رسانی به ۶۰ واحد صنعتی مشترکین عمده صنایع در سطح استان از دیگر پروژه های مهم افتتاحی در دهه مبارک فجر است.
وی خاطرنشان کرد: دهه مبارک فجر امسال، انتظار ۷۸۸ خانوار روستایی استان آذربایجان شرقی برای بهره مندی از نعمت الهی گاز در ۴۱ روستا پایان می پذیرد.
از مجموع دو هزار و ۷۵۶ روستای استان، دو هزار و ۵۰۰ روستا گازدار شده است که ۲۰۲۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
انتهای پیام/

پژوهشیار