استاندار آذربایجان شرقی:

هم افزایی تشکیلات قضایی و اجرایی زمینه ساز رفع عقب ماندگی های استان است

1402/11/11 - 21:02 - کد خبر: 107898
جلسه

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: هم افزایی تشکیلات قضایی و اجرایی زمینه ساز رفع عقب ماندگی های استان و تسریع در تحقق برنامه های توسعه ای است.

به گزارش نصر، مالک رحمتی امروز در دیدار مدیران دادگستری کل آذربایجان شرقی با وی افزود: تشکیلات قضایی ملجا و پناهگاه مظلومین بوده و به همین دلیل کارگزاران آن مسوولیت بسیار خطیری دارند.
وی با اشاره به توانمندی بالای کارکنان دادگستری استان اضافه کرد: امیدوارم کارکنان تشکیلات قضایی در حداقل زمان ممکن و با حوصله و صبر تمام به مشکلات مردم رسیدگی کنند.
رحمتی ادامه داد: سند تحول قوه قضاییه، سند خوبی است که خوب پیش می رود و امیدوارم بتواند رضایت مردم را هر چه بیشتر جلب کند.
وی با بیان اینکه پیشگیری بر مبنای فرهنگ سازی در تشکیلات قضایی باید اولویت باشد، گفت: اداره کل تعزیرات آذربایجان شرقی باید نقش اساسی در پیشگیری از هر گونه افزایش خودسرانه قیمت ها داشته باشد.
نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی افزود: هماهنگی بین قوای مجریه و قضاییه باید به اندازه ای باشد که هیچ کس  هیچ اقدام خلاف قانون به فکرش خطور نکند.
وی اضافه کرد: بازدارندگی و اقتدار تشکیلات قضایی باید به گونه ای باشد که هیچ‌کس به شرارت، قاچاق و .‌‌.. فکر نکند.
وی تاکید کرد: مولدسازی فرصت مناسبی برای کمک به تکمیل طرح های دادگستری استان از جمله زندان جدید تبریز است و  باید از مسیر مولدسازی برای جبران عقب ماندگی استان استفاده کنیم.     
انتهای پیام/

پژوهشیار