مس همیشه پای کار مردم/

2 هزار کیلومتر از مسیرهای ارتباطی شهرستان ورزقان، توسط مس سونگون برفروبی شد

1402/11/10 - 08:44 - کد خبر: 107773
بارش برف، جاده های آذربایجان شرقی

نصر: بعد از خبر قبول مسئولیت مس سونگون برای بازگشایی بزرگراه خواجه - ورزقان توسط معبود عباس زاده، کارکنان راهداری مس سونگون و شرکت های پیمانکاری تابعه با تلاش های شبانه روزی خود به دستور مدیرعامل شرکت مس سونگون آذربایجان لبیک گفته و وضعیت تردد در این بزرگراه را به حالت عادی بازگرداندند که مورد تحسین و تقدیر فرماندار شهرستان ورزقان نیز قرار گرفت.

به گزارش نصر، گفتنی است مس سونگون از سابق نیز مسئولیت برف روبی و بازگشایی مسیر ۲۵ روستا (خوینه رود، دوریق، یاشیل، بکرآباد، لیلی خانه، قیه قشلاق، لله لو، نصیرآباد، مهترلو، سغندل، صومعه دل، دیزج صفرعلی، کرویق، امیرآباد، تخمدل، آق بلاغ، سیه کلان، کیغال، آقاباباسنگ، گویجه سلطان، دیزج ملک، کاسین، علویق، آلچه قشلاق و دایممق) و خیابان اصلی شهر ورزقان را نیز به عهده داشت.
 

همچنین مس سونگون با تامین ماشین آلات برف روبی و نیروی انسانی، آن ها را در اختیار اداره راهداری شهرستان ورزقان در قالب قرارداد سه ماهه قرار داده است. افزودنی است ارزش ریالی این اقدامات بیش از ۱۷۵ میلیارد ریال می باشد.
در کنار این خدمات، در موارد خاص راهداری این مجتمع در زمان شدت بارش برف و کولاک به امداد اهالی شریف منطقه می پردازد که مبارزه ۷۲ ساعته کارکنان این راهداری با برف و کولاک به منظور نجات جان زن باردار و نوزاد از این قبیل اقدامات است.
انتهای پیام/

پژوهشیار