سرانه آموزشی در آذربایجان شرقی به میانگین کشوری نزدیک شد

1402/10/25 - 16:18 - کد خبر: 106843
مدرسه

نصر: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در زمان حاضر سرانه آموزشی استان ۵.۱۷ مترمربع است، گفت: به میانگین سرانه آموزشی کشور که ۵.۲۲ متر مربع است نزدیک شده ایم.

به گزارش نصر، فرهاد فرهودی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آذرشهر اظهار کرد: توجه به مناطقی که سرانه آموزشی پایینی دارند جزو سیاست ها و اولویت های دولت است و در استان نیز این سیاست دنبال می شود و مناطقی که سرانه آنها از متوسط استانی پایین تر باشد مورد توجه بیشتر قرار می گیرد.
وی توسعه فضاهای آموزشی را از اولویت های این اداره کل عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا، بیشتر طرح های عمرانی آموزشی در استان در شهرستان هایی اجرا می شود که از نظر سرانه آموزشی کم برخوردارند.
تا پایان سال نیز، سه مدرسه با ۱۳ کلاس درس در مناطق گوگان و آذرشهر با هزینه کرد ۱۸۰ میلیارد ریال تحویل آموزش و پرورش می شود.
فرهودی به سفر دوم رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی و اجرایی شدن ۷۰ درصد مصوبات آموزشی این سفر در شهرستان آذرشهر اشاره کرد و گفت: سه مدرسه با ۲۱ کلاس درس و هزینه کرد ۳۰۰ میلیارد ریال در جریان این سفر تحویل آموزش و پرورش شد و تا پایان سال نیز، سه مدرسه با ۱۳ کلاس درس در مناطق گوگان و آذرشهر با هزینه کرد ۱۸۰ میلیارد ریال تحویل آموزش و پرورش می شود.
وی ادامه داد: از مجموع ۴۸۰ میلیارد ریالی که برای اجرای این طرح ها در شهرستان آذرشهر هزینه شده ۱۰۰ میلیارد ریال از سوی خیرین و بقیه از سوی دولت تامین شده است.
فرهودی همچنین بیان کرد: اداره کل نوسازی استان در مرداد ماه امسال هشت میلیارد ریال تجهیزات به آموزش و پرورش آذرشهر و گوگان تحویل داده است.
در مدت سه سال تمامی پروژه های نیمه تمام این حوزه را تکمیل کرده و تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان با اشاره به سیاست اصلی این دستگاه مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: در مدت سه سال تمامی پروژه های نیمه تمام این حوزه را تکمیل کرده و تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد.
فرهودی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند زیرا که امر تعلیم و تربیت یک امر ملی است و باید تمامی دستگاه ها همکاری داشته باشند.
سرانه آموزشی شهرستان آذرشهر ۴.۹ مترمربع و پایین تر از متوسط استانی است ضمن اینکه متوسط سرانه کشوری ۵.۲۲ مترمربع است.
با افتتاح طرح های نیمه تمام آموزشی آذربایجان شرقی که برای پایان سالجاری برنامه ریزی شده ۴۴ صدم مترمربع به سرانه آموزشی استان افزوده می شود.
نزدیک به ۳۱۰ طرح آموزشی و مدرسه نیمه تمام در آذربایجان شرقی وجود دارد.
در سال جاری ۷۷۰ هزار دانش آموز و ۳۷ هزار معلم در هشت هزار و ۲۱۴ مدرسه در آذربایجان شرقی مشغول امر تعلیم و تربیت هستند.
انتهای پیام/

پژوهشیار