معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

اجرای طرح بهره‌برداری از ۱۵۰۰ هکتار باغ پسته در کلیبر

1402/10/23 - 21:04 - کد خبر: 106743
پسته

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغ پسته، نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.

به گزارش نصر، محمد کلامی در کارگروه رفع موانع سرمایه‌گذاری هلدینگ ماهان که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود با اعلام این مطلب اظهار کرد: با سرمایه‌گذاری هلدینگ ماهان در منطقه کلیبر، کشاورزی این شهرستان متحول خواهد شد.
وی ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی این هلدینگ در منطقه کلیبر که با روش‌های مدرن انجام می‌شود، صنعت کشاورزی در این شهرستان متحول خواهد شد.
وی مطرح کرد: یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران برای ایجاد باغات پسته توسط هلدینگ ماهان نوسازی، تجهیز و تامین آب خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: ۷۵۰ هکتار از این اراضی متعلق به ماهان بوده و ۷۵۰ هکتار دیگر برای استفاده در اختیار مردم محلی قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ، وی از بهره‌برداری بخشی از این باغات تا پایان سال خبر داد و اضافه کرد: فاز اول این پروژه ۳۰۰ هکتار است که ۱۵۰ هکتار ازاین باغات مدرن تا پایان سال به بهره‌بردای خواهد رسید.
انتهای پیام/

پژوهشیار