به کارگزاران زیارتی تهران اعلام شد:

پروازهای عمره تا هفته بعد لغو شد

1402/10/17 - 20:33 - کد خبر: 106371
پرواز عمره

نصر: اداره کل حج و زیارت تهران به کارگزاران زیارتی این استان اطلاع داد به دلیل صادر نشدن مجوز پروازها، اعزام کاروان‌های عمره از استان تهران تا ۲۴ دی‌ماه عقب افتاد.

به گزارش نصر، در این اطلاعیه که صرفا درباره وضعیت پروازها و اعزام کاروان‌های استان تهران است، آمده که «به دلیل دریافت نشدن مجوزهای پروازی توسط شرکت هواپیمایی، تمام پروازهای عمره از مبدأ استان تهران تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ لغو می‌شود.» همچنین در این اطلاعیه عنوان شده است درباره پروازهای روز ۲۵ دی‌ماه به بعد نیز متعاقبا اعلام وضعیت خواهد شد.
با وجود این اطلاعیه که از سوی اداره کل حج و زیارت استان تهران و خطاب به کارگزاران زیارتی این استان صادر شده است، هنوز سازمان حج و زیارت درباره وضعیت پروازهای عمره اظهارنظر نکرده و یا اطلاعیه‌ جدیدی نداشته است.
بنابر اعلام قبلی این سازمان، قرار بود پروازهای عمره پس از حدود هشت سال وقفه، از ۱۳ دی‌ماه برقرار شود که به دلیل دریافت نشدن مجوز نهایی و لازم برای ورود هواپیماهای جمهوری اسلامی ایران به کشور عربستان و فرودگاه جده، این پروازها لغو شد.
قرار بود زائران عمره از ۱۰ ایستگاه پروازی تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ساری، شیراز، یزد، اهواز، کرمان و زاهدان به عربستان اعزام شوند و نخستین پرواز هم قرار بود از ایستگاه پروازی تهران باشد که بنابر اطلاعیه اخیر، پروازها از این مبدأ تا ۲۴ دی‌ماه به تعویق افتاده است.
سازمان هواپیمایی پیش‌تر اعلام کرده بود در حال رایزنی و پیگیری برای برقراری پروازهای عمره است. همچنین اعلام شد امروز (یکشنبه ۱۷ دی‌ماه) دور جدید مذاکرات با مقامات عربستانی برای رفع مشکل پیش‌آمده، آغاز شده که هنوز نتیجه آن اعلام نشده است.
گفته شده است در صورت حل شدن مشکل پرواز حدود ۶۲ هزار زائر توسط دو شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و معراج به عربستان اعزام می‌شوند.
انتهای پیام/

پژوهشیار