مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان:

جابجایی بیش از ۲ میلیون مسافر از راه آهن منطقه آذربایجان

1402/10/13 - 14:39 - کد خبر: 106077
قطار

نصر: مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: در ۹ ماه سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۵ هزار و ۶۵۰ مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی این منطقه جابجا شدند.

به گزارش نصر، «محمدرضا قربانی» افزود: تعداد مسافران ریلی جابجا شده در این منطقه در این بازه زمانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته شده است.
وی یادآور شد: بر اساس آمار، در سال گذشته و در این بازه زمانی، یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۷۳۷ مسافر از طریق حمل و نقل ریلی این منطقه جابجا شدند.
مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان با بیان اینکه از مجموع مسافران این منطقه ۱۵۷ هزار و ۴۲۲ نفر در حوزه ریلی آذربایجان غربی جابجا شده اند، گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۲۴ هزار و ۸۷ مسافر بود، رشد چشمگیر ۲۷ درصدی نشان می دهد.
قربانی، با اشاره به تداوم مسافرگیری از ایستگاه خاوران، ادامه داد: پس از بهره برداری از این ایستگاه در ۱۸ خرداد سال جاری با حضور آیت الله رئیسی رییس جمهور، ۱۱۶ هزار و ۹۲۹ مسافر این ایستگاه را به عنوان مبداء یا مقصد مسافرت خود انتخاب کردند.
نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.
راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.
راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.
انتهای پیام/

پژوهشیار