فرمانده کل انتظامی کشور خبر داد:

اجرایی شدن دستبند و پابند الکترونیکی مجرمان با سه بار سابقه

1402/10/12 - 16:16 - کد خبر: 106005
پابند الکترونیکی

نصر: فرمانده کل انتظامی کشور از پابند و دستبند الکترونیک برای مجرمان با سه بار سابقه سرقت در کل کشور خبر داد.

به گزارش نصر، سردار رادان صبح امروز در حاشیه برنامه ارتقای ظرفیت عملیاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران به اجرایی شدن کنترل مجرمان سابقه دار با پابند و دستبند الکترونیک اشاره کرد و گفت: با موافقت ریاست قوه قضاییه قرار شده است تا افرادی که از سه بار سابقه سرقت داشته اند و دستگیر شده اند و یا اینکه محکومیت در این زمینه داشته اند سه سابقه با دستبند و پابند الکترونیک کنترل شوند.
وی ادامه داد: قرار است این طرح در سراسر کشور به ویژه در تهران بزرگ، البرز، غرب و شرق تهران به زودی اجرایی شوند و مجرمان سابقه دار به ویژه سارقان به وسیله پابند و دستبند الکترونیک کنترل شوند.
سردار رادان به موضوع دوربین البسه اشاره کرد و گفت: مسئله دوربین البسه در قانون آمده هاست و باید اجرا شود پلیس هم از این موضوع استقبال می‌کند و امیدوار هستیم از سال ۱۴۰۳ بودجه کافی در اختیار پلیس قرار بگیرد تا تمامی ماموران پلیس به دوربین البسه مجهز شوند.
وی ادامه داد: ارتقای توان عملیاتی پلیس به این مظور انجام شده است چرا که موضوع چابکی پلیس و به موقع رسیدن سر صحنه موضوع مهم و حائز اهمیتی است که همواره باید به آن توجه کرد.
وی افزود: در برخی مواقع مشاهده شده است پلیس به دلیل ترافیک نمی‌تواند به موقع به محل جرم برسد. به همین منظور نیاز است که توان عملیاتی پلیس با وسیله‌هایی که بتوان ترافیک را دور زد مانند موتورسیکلت اضافه شود.
فرمانده کل انتظامی از اضافه شدن یک هزار دستگاه موتورسیکلت به واحد‌های عملیاتی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ خبر داد و گفت: این واحد‌های موتوری قرار است پلیس‌های تخصصی فرمانده انتظامی تهران اضافه شوند تا عملکرد پلیس در زمان امدادخواهی مردم سریعتر و بهتر شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار