رئیس‌جمهور؛

افزایش بهره‌وری نیاز امروز کشور در کنار سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است

1402/10/07 - 11:47 - کد خبر: 105605
آیت الله سید ابراهیم رئیسی

نصر: رئیس‌جمهور گفت: افزایش بهره وری نیاز مهم امروز کشور در کنار سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است و افزایش بهره‌وری در همه ظرفیت‌های کشور وجود دارد و این کار نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه مدیران و مشارکت اجتماعی است.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در «سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد» در سالن همایش حوزه علمیه امام کاظم(ع) قم اظهار داشت: حضور در جمع علما و اساتید بزرگوار حوزوی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، توفیقی است و این ارتباط برای من و دولت مغتنم است.
وی گفت: حوزه علمیه به عنوان مبدا انقلاب شکوهمند اسلامی و حامی انقلاب و نهادهای انقلاب اسلامی در بخش کادرسازی و محتواسازی نقش مهمی دارد و برای دولتمردان اطمینان بخش است و سرمایه بزرگی تلقی می شود، چراکه انقلاب اسلامی بر اساس دین و آموزه های دینی صورت گرفته و مهم است که کشور، نهادها و سازمان ها را در ارتباطی دینی داشته باشد و کار آمدی دین را در عرصه زندگی اجتماعی انسان معاصر نشان دهد.
«سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد» روز گذشته در قم با شعار «رسالت حوزه های علمیه و اولویت تبلیغ» آغاز شد و امشب با برگزاری اختتامیه به کار خود خاتمه می دهد.
روز گذشته کمیسیون های تخصصی این اجلاسیه تشکیل شد. چهار کمیسیون اجلاسیه شامل «اقتضائات و تحولات جامعه بین الملل در امر تبلیغ»، «تولید محتوا، شیوه ها و ابزارهای تبلیغی»، «آسیب شناسی در ابعاد فرهنگی و تبلیغی کشور» و «انتخابات، فرصت ها، تهدیدها و راهکارهای مشارکت حداکثری مردم» بودند.
از سال ۱۳۷۸ بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزاری نشست با علمای بلاد را در دستور کار خود قرار داد و قرار بر آن شد دو سال یکبار اجلاسیه علمای بلاد با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار