کارگردان مترسک خبر داد:

نمایش "مترسک" با سبک کمدی تراژیک به روی صحنه می‌رود

1402/10/06 - 11:08 - کد خبر: 105523
نشست خبری نمایش مترسک

نصر: کارگردان نمایش مترسک گفت: نمایش مترسک؛ مترسکی است که به دست خود انسان ساخته می شود بدون آن که جانی پیدا کند، جان پیدا می کند و بلای جان انسان می شود. 

به گزارش نصر، مراسم نشست خبری و رونمایی از پوستر نمایش «مترسک» عصر دیروز سه شنبه در مجموعه تئاترشهر تبریز با حضور کارگردان، بازیگران و برخی از عوامل این نمایش برگزار شد. 
"بهنام پناهی" کارگردان این نمایش، با اشاره به سابقه فعالیت خود در زمینه تئاتر گفت: از سال 86 در این عرصه شده ام، لیسانس و ارشدم در حوزه تئاتر بوده و از آخرین افتخاراتی که می‌توان به آن ها اشاره کرد، کسب اول مقام نمایش لیلی و مجنون، دومین مقام جشنواره آب و آیینه و... است. 
وی با بیان این که مترسک دهمین کارگردانی ام در تئاتر است، اضافه کرد: در رابطه با "نمایش مترسک" این نمایش برداشتی آزاد از نمایش چهارصندوق استاد بیضایی است. 
پناهی به جان مایه این نمایش اشاره کرد و گفت: نمایش مترسک؛ مترسکی است که به دست خود انسان ساخته می شود بدون آن که جانی پیدا کند، جان پیدا می کند و بلای جان انسان می شود.
کارگردان نمایش مترسک یا تاکید بر این که پیام این نمایش را دوست دارم تا تماشاگران بیان کند، گفت: هدف من از اجرای این نمایش است که برخی مشکلات در جامعه وجود دارد و باید آن ها را کنار گذاشت و همدل و همراه شد. 
وی ضمن توضیح سبک این نمایش گفت: این نمایش سبک کمدی تراژیک دارد که امیدواریم مورد قبول و استقبال تماشاگران باشد.
پناهی با انتقاد از وضعیت تئاتر در تبریز گفت: تئاتر کار کردن در تبریز خیلی سخت است، اگر کسی به تئاتر عشق نداشته باشد کار نمی‌کند، تئاتر کار کردن عشق می خواهد.
وی اضافه کرد: برای کار کردن این نمایش چندین هفته قبل دنبال اسپانسر رفتم اما هیچ کس جوابی نداد؛ هیچ حمایتی از تئاتر وجود ندارد.
وی ادامه داد: هم اکنون در تبریز جشنواره منطقه ای برگزار می شود اما این جشنواره چه عایدی برای ما خواهد داشت؟
فعال حوزه تئاتر تبریز خاطر نشان کرد: در استان ما پلاتو تئاتر وجود ندارد، برای اجرا در این پلاتو (استاد صادقی) باید 9 ماه قبل رزرو شود. 
پناهی با اشاره به هزینه های صرف شده در این نمایش، توضیح داد: هیچ رقمی با بازیگران و عوامل صحبت نکرده ایم، همه این دوستان برای من لطف کردند و قرار شده در آخر کار تصمیم گیری شود، امیدواریم این نمایش با استقبال خوبی مواجه شود و شرمنده بازیگران و عوامل نباشیم.
کارگردان مترسک به برخی از کاراکتر های این نمایش پرداخت و گفت: اسم آقای مجد آبادی در این نمایش "مترسک" و محمد امین مینویی "سیاه" بعنوان دو نقش اصلی در این نمایش است.
وی در پایان با اشاره به این‌که زبان نمایش فارسی است، خاطرنشان کرد: مدت زمانی که برای این نمایش تمرین شده 18 جلسه بوده است.
در ادامه "حمید مجد آبادی" بازیگر کاراکتر مترسک، گفت: متاسفانه از سال 59 به این وادی آمده ام! بعد از آن به صدا و سیما رفته و با آن مجموعه کار کرده و از بد روزگار به طنز آمده ام.
وی ادامه داد: این که 22 سال بود کار نمی‌کردم بخاطر همین بود که برخی کارگران ها می‌گفتند مجد آبادی که نمی‌تواند طنز کار کند...
وی با بیان این‌که به خاطر کار هایی که انجام داده ام، اصلا پشیمان نیستم، گفت: با این که 45 سال است در صدا و سیما و تئاتر کار می‌کنم باز نیز با همان شعار های سابق فریب خورده ایم، شعار های عشق و علاقه به تئاتر بیهوده است، سال ها با همین شعار ها پای کار مانده ایم، هنرمند هم معیشت دارد.
سپس "سودا بر مایه" دیگر بازیگر مترسک با اشاره به این که نقش من در این نمایش زرد است، گفت: بسیار خوشحالم که در نوشته ای که آقای بیضایی داشته و کارگردان آن آقای پناهی است در آن کار می‌کنم.
در پایان از پوستر این نمایش که طراحی آن را رضا شفیعی کرده است، رونمایی شد.
گزارش نصر می افزاید؛ این نمایش کاری از گروه هنری دومان است که حمید مجد آبادی، محمد زیرک، سودا برمایه، عارفه عارف فام، محمد امین مینویی بعنوان بازیگران نمایش مترسک و بهنام پناهی کارگردان و طراح نمایش مترسک است.
قرار است اولین اجرای این نمایش 8 دی ماه ساعت 19 در مجموعه تئاترشهر تبریز به روی صحنه برود.
علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت www.ebilit.com بصورت آنلاین بیلیت این نمایش را خریداری کنند.
این نمایش 85 دقیقه ای بوده و هزینه بلیت آن 120 هزار تومان است. 
انتهای پیام/

پژوهشیار