وزیر کشور با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب:

همه طیف‌ها و سلایق را تا این مرحله در انتخابات داریم

1402/10/03 - 17:32 - کد خبر: 105338
احمد وحیدی

نصر: وزیر کشور با اشاره به اعلام نتیجه نهایی بررسی صلاحیت کاندیداها از ۱۴ دی توسط هیات نظارت یادآور شد که داوطلبان از آن تاریخ می‌توانند به طور جدی‌تری فعالیت‌شان را دنبال کنند.

به گزارش نصر، احمد وحیدی در حاشیه جلسه پاسخگویی به تماس های مردمی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره بیانات اخیر رهبر انقلاب در امر انتخابات گفت: بیانات روز گذشته رهبر انقلاب درباره انتخابات بسیار کلیدی و مهم  بود  و با راهنمایی و تدابیر ایشان ان‌شاالله حرکت خیلی خوبی را در این حوزه خواهیم داشت.
وی  با اشاره به بحث اهمیت مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، افزود: جایگاه این دو مجلس در بیانات رهبری تعیین و تببین شد و مولفه چهارگانه‌ای که در ابتدای سال تاکید کرده بودند  را هم بیان فرمودند. مشارکت پرشور، رقابت واقعی، امنیت کامل و سلامت جزو کلیدواژه‌های اصلی بود که ایشان به ما یادآور شدند.
وی افزود: در حال حاضر منتظر حرکت مهمی هستیم که توسط همه دستگاه‌ها و عموم مردم در این حوزه اتفاق بیفتد؛ همه در میدان باشند و همه بدانند که مشارکت قوی و گسترده ، یعنی ایران قوی ، یعنی امنیت کامل یعنی عزت و تعالی کشور . بویژه نقطه تحول که ایشان در بیاناتشان اشاره فرمودند که مشارکت در انتخابات می‌تواند یک نقطه جدید بر مبنای تحول باشد و همگان باید برای تحقق آن تلاش کنیم.
وزیر کشور گفت : وزارت کشور هم در این زمینه مسئولیت اجرایی دارد که به خوبی انجام می‌شود و سایر دستگاه‌ها و جناح‌های مختلف هم باید بیایند و در این زمینه مشارکت کنند در حال حاضر زمینه آن فراهم است باید همه دلسوزان و فعالان اجتماعی اقتصادی و فرهنگی پا در میدان بگذارند تا شاهد مشارکت پرشور باشیم.
وحیدی ادامه داد: ما تا این مرحله از همه طیف‌های سیاسی و سلایق را در انتخابات داریم البته نتیجه نهایی ١۴ دی ماه توسط هیات نظارت اعلام می‌شود و داوطلبان می توانند فعالیت خود را جدی‌تر دنبال کنند. رهبر انقلاب هم در بیانات روز گذشته فرمودند که همه جناح‌ها و گروها و سلایق  باشند و ان‌شاالله زمینه رقابت  واقعی مدنظر رهبری فراهم شود.
وی گفت:  در حال حاضر کار در مرحله نظارت هیات‌های اجرایی قرار دارد  و مسئولیت برعهده آن‌هاست اما آنچه که بطور کلی مطلع هستیم روند کار روند خوبی است  و چنانچه بعد از  اعلام نتایج در ١۴دی داوطلبی به هر دلیلی  اعتراضی داشته باشد فرصت برای ثبت اعتراض دارد و مجددا بررسی خواهد شد.
وزیر کشور درباره  انتخابات الکترونیک گفت: انتخابات الکترونیک مراحل و گام های مختلف دارد که یکی از گام های آن حوزه احراز هویت است که در این زمینه الکترونیکی خواهد بود اما در اخذ رای  و حوزه های که امکان الکترونیکی آن را داریم در حال مذاکره است و این‌که تهران باشد یا جای دیگر هنوز قطعی نشده است.
وحیدی درباره پیامک به برخی ماشین‌ها در طرح حجاب و عفاف گفت: ممکن است صاحبان ماشین خودرو خود را به افراد دیگری داده باشند که قوانین مربوطه را رعایت نکرده است ولی گزارش تخلفات برای صاحب خودرو می‌رود. صاحب ماشین می‌تواند بگوید من پشت فرمان نبودم و این درست است اما قانون فردی را که صاحب خودرو است را مسئول می‌داند پس با این وجود ممکن است اشتباهی رخ دهد و ناجا بررسی می‌کند.
وی ادامه داد: اما معمولا آن‌ها به یک پیامک ترتیب اثر نمی‌دهند و وقتی که تکرار و معلوم شود فرد اصرار به عدم تمکین از قانون دارد، آنوقت برابر قانون  رفتار می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار