۱۳ محصول نوآورانه در دانشگاه تبریز رونمایی شد

1402/09/27 - 18:27 - کد خبر: 105005
نوآوری

نصر: ۱۳ محصول نوآورانه شرکت های دانش بنیان و واحدهای مستقر در پردیس علم و فناوری دانشگاه تبریز رونمایی شد.

به گزارش نصر، در مراسمی که روز دوشنبه به همین عنوان در مرکز رشد و نوآوری واحدهای فناور دانشگاه تبریز برگزار شد از طرح‌های نوآورانه دستگاه فروش خودکار، استخراج DNA با نانوذرات مغناطیسی، پانل های بتن نورگذر، تجهیزات آلتراسونیک توان بالا، پوشش ظروف بتنی مبتنی بر نانو، تولید قالب در اندازه صنعتی، صفحات حرارتی کربنی، لامپ ال ای دی با عمر بالا، پلتفرم آنلاین صادراتی به کشورهای روسیه و ارمنستان، کمپرسور و چیلر و سنگ چین رونمایی شد.
رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم اظهار کرد: اگر آموزش و پژوهش به رفع مشکلات جامعه کمک نکند در واقع نقش خود را به خوبی ایفا نکرده است.
«صفر نصراله زاده» اضافه کرد: شرکت‌های دانش بنیان باید در حوزه‌های مختلف به دنبال پژوهش‌های کاربردی باشند و محصولاتی را که نیاز جامعه و صنایع است تولید کنند.
وی افزود: اقتصاد مبتنی بر دانش، تحول ایجاد می‌کند از این رو حوزه‌های اقتصادی اعم از کشاورزی و فناوری، همواره باید به روز باشند تا بتوانند در بازارهای بین المللی رقابت کنند.
نصراله زاده ادامه داد: در سال‌های اخیر حوزه فناوری رشد قابل توجهی داشته و تعداد شرکت‌های دانش بینان مستقر در پردیس دانشگاه از ۶۲ مورد به ۱۰۸ مورد رسیده است.
وی افزود: رسالت دانشگاه تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف است و این تربیت باید مشکلات جامعه را بکاهد، اگر از نخبگان در بهتر شدن وضع مردم و جامعه استفاده نشود این گنجینه به درد نخواهد خورد.
وی گفت: محصول نوآورانه‌ای که به درد جامعه بخورد و گره‌ی از مشکلات مردم باز کند همه را خوشحال خواهد کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار