قیمت حج عمره؛ از ۴۰ تا ۴۴ میلیون

1402/09/21 - 16:49 - کد خبر: 104675
مکه

نصر: ​رئیس سازمان حج و زیارت از هزینه سفر عمره در روز‌های آینده رونمایی کرد و این رقم را متغیر بین ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان، بسته به کیفیت هتل دانست.

به گزارش نصر، رئیس سازمان حج‌و زیارت سیدعباس حسینی در نشست خبری  با اصحاب رسانه که امروز ۲۰ آذر برگزار شد، گفت: با همکاری نهادهای مختلف مقدمات تشرف زائران به عمره مفرده بعد از ۹ سال وقفه ۲۸ آذر صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه اولویت‌های یک تا ۱۵۰ در مرحله نخست می‌توانند برای تشرف به عمره اقدام کنند، افزود: فردا ساعت ۱۱ صبح ثبت‌نام از متقاضیانی در سال ۱۳۸۷ نزد شعب بانک ملت و ملی ودیعه‌گذاری کردند و اولویت‌های یک تا ۱۵۰ هستند، به سامانه عمره مراجعه می‌کنند.
حسینی با اشاره به اینکه در این سامانه گروه‌بندی امکان‌پذیر است، خاطر نشان کرد: پس از گروه‌بندی، افراد دارای اولویت پنج‌شنبه ساعت ۹ صبح ثبت‌نام قطعی می‌کنند و گروه قیمتی و تاریخ اعزام و همچنین شرکت مجری را انتخاب و با حضور در شرکت زیارتی منتخب ادامه مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهند.
رئیس سازمان حج‌ و زیارت با بیان اینکه با نزدیکی زمان اعزام، متقاضیان نخستین گروه با هماهنگی با بانک ملی و ملت روز جمعه و یکشنبه هفته آینده هم می‌توانند ثبت‌نام و تکمیل وجه را انجام دهند، تصریح کرد: فرجه برای واریز وجه ۴۸ ساعت است تا ما بتوانیم در موعد مقرر پروازها را انجام دهیم. در این مراجعه با توجه به ظرفیت ۱۰ ایستگاه پروازی شامل تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، یزد، کرمان و زاهدان عملیاتی شده  است و سایر استان‌ها از فرودگاه‌های استان همجوار به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
حسینی با بیان اینکه از ۲۸ آذر تا ۱۰ اسفند اعزام ۷۰ هزار نفر در قالب ۵۵۰ کاروان پیش‌بینی شده است، گفت: کاروان در قالب مدیر، روحانی و در صورت نیاز معاون کاروان خواهند داشت. مدت زمان سفر ۱۰ روز شامل ۵ روز در مکه و ۵ روز در مدینه است که در عمره امسال ۱۰ گروه قیمتی در نظر گرفته شده است. 
وی با اشاره به اینکه گروه‌های قیمتی عمره مفرده بسته به کیفیت هتل متغیر است، تصریح کرد: حداقل قیمت با همه خدمات ۴۰ میلیون و‌ ۲۰۰ هزار تومان و بیشترین گروه قیمتی ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. تلاش شده امکانات رفاهی هم برای رفاه زائران استفاده شود تا با قطار سریع السیر منتقل شوند. 
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ظرفیت کاروان‌های عمره ۹۰ تا ۱۶۷ نفره است، ادامه داد: این ظرفیت بسته به ناوگان پروازی متفاوت است.
این هزینه برای همه خدمات به زائران در طول سفر از فرودگاه تا فرودگاه شامل می‌شود. همچنین برای پوشش بیمه‌ای نیز بیمه عمر ۱۰۰ میلیون تومان، بیمه حادثه ۶۰۰ میلیون تومان، بیمه بار زائر در رفت و برگشت حدود ۲۷ میلیون تومان است.
انتهای پیام/

پژوهشیار