با 1200 میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری تبریز؛

قرارداد خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس جدید شهری منعقد شد

1402/08/30 - 08:38 - کد خبر: 103158
اتوبوس

نصر: شهردار تبریز با اشاره به تحقق توسعه حمل و نقل ترکیبی تبریز بر اساس اجرای سیاست های کلان و برنامه های بلند مدت مدیریت شهری، از امضای قرارداد خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهری جدید به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان با یکی از شرکت‌های خودروسازی خبر داد.

به گزارش نصر، یعقوب هوشیار گفت: در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز و جبران عقب ماندگی های سالیان گذشته  با توجه به رضایتمندی شهروندان از کیفیت اتوبوس های قبلی خریداری شده از یکی از شرکت‌های خودروسازی محلی قرارداد خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهری با این شرکت امضا شد.
وی اظهار کرد: مطابق با هدفگذاری این دوره از مدیریت شهری مبنی بر توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تبریز، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان طی ۹ ماه آتی به تدریج توسط شرکت خودروساز تولید و تحویل اتوبوسرانی تبریز می شود.
هوشیار همچنین با بیان اینکه در راستای برنامه های راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز ۱۶۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است، اضافه کرد: تلاش داریم این میزان به ۳ هزار دستگاه افزایش پیدا کند.
شهردار تبریز تصریح کرد تا پایان سال 1399 تنها  ۱۲۴ دستگاه اتوبوس در شهرداری تبریز خریداری شده بود و این در حالی است که تنها از سال ۱۴۰۰ تا امروز ۱۴۷ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده شده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار