سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه: 

اسرائیل ۷۰۰ نفر از جمله زخمی‌ها را در بیمارستان شفا زندانی کرده است

1402/08/29 - 19:06 - کد خبر: 103112
بیمارستان غزه

نصر: سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که رژیم اسرائیل همچنان ۷۰۰ نفر از جمله ۲۵۹ بیمار و زخمی را در بیمارستان شفا زندانی کرده است.

به گزارش نصر، اشرف القدره گفت: یک کمیته وابسته به سازمان ملل از بیمارستان شفا دیدار کرده است. اما هیچ تحولی درباره خارج کردن این افراد از بیمارستان وجود ندارد و آنها در داخل بیمارستان بدون آب، برق و غذا در وضعیت فاجعه باری به سر می برند.
وی افزود: رژیم اشغالگر ممکن است مانند بیمارستان شفا، از زخمی ها در بیمارستان اندونزی نیز به عنوان سپر انسانی استفاده کند. همچنین ممکن است پس از جنایاتش در بیمارستان شفا، بیمارستان اندونزی را نیز به پایگاه نظامی تبدیل کند. به همین دلیل برای انتقال زخمی های زندانی در بیمارستان اندونزی در تماس هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی محاصره بیمارستان اندونزی را تشدید کرده است، تأکید کرد: اشغالگران ممکن است درباره بیماران و زخمی هایی که از بیمارستان اندونزی اخراج می کنند مرتکب هر گونه حماقتی شوند.
القدره گفت: هیچ گونه تضمینی درباره ایجاد یک گذرگاه امن از سوی اشغالگران برای خارج کردن زخمی ها و آوارگان وجود ندارد. به همین دلیل تا زمانی که آخرین زخمی را از بیمارستان خارج نکنیم آن را ترک نخواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و همچنان در حال بمباران این منطقه است.
نبرد میان گروه های مقاومت فلسطین و اشغالگران صهیونیست در حالی وارد چهل و پنجمین روز خود شده که دفتر اطلاع رسانی دولت غزه در آخرین آمار خود اعلام کرد که شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به بیش از ۱۳ هزار نفر از جمله پنج هزار و ۵۰۰ کودک و سه هزار و ۵۰۰ زن رسیده و ۶ هزار نفر نیز مفقود شدند.
انتهای پیام/

پژوهشیار