خبر/

۱۰ حفار غیرمجاز در آذربایجان شرقی به دام افتادند

1402/08/24 - 15:50 - کد خبر: 102868
حفاری

نصر: فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: تعداد ۱۰ نفر از حفاران غیرمجاز در روزهای اخیر دستگیر شده و به دام افتادند.

به گزارش نصر، سرهنگ کاظم داداشی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این افراد متخلف در بخش های مرکزی شهرستان های تبریز و مراغه مشغول حفاری بودند که در چنگال قانون گرفتار شدند، افزود: این افراد با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اظهار کرد: از این افراد که در محله راسته کوچه تبریز و اراضی چوان سفلی در مراغه مشغول حفاری بودند، ابزار آلات حفاری غیرمجاز نیز کشف شده است.
داداشی با اشاره به اینکه در تبریز با تحقیقات انجام شده و کسب اطلاعات کافی توسط یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی، با هماهنگی عوامل انتظامی پس از اخذ دستور مقام قضایی و با حفظ حقوق شهروندی، رعایت شئونات اسلامی و قانون تعداد ۶ نفر به‌ همراه ابزار آلات غیرمجاز حفاری دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در شهرستان مراغه نیز برابر گزارش‌های دوستداران میراث‌ فرهنگی، موضوع گزارش شده توسط عوامل یگان حفاظت و با حساسیت کافی مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه در محلی بنام آلاداش طی عملیات غافلگیرانه یگان حفاظت، تعداد چهار نفر به‌ همراه ابزارآلات غیرمجاز حفاری دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
انتهای پیام/

پژوهشیار