تراکتور 3- شهرخودرو 1؛

سومین برد تراکتور با کاپیتان‌های ملی؛بیر، ایکی، اوچ!

1398/10/03 - 18:06 - کد خبر: 10241
تراکتور

نصر: شاگردان الهامی روند درخشان خود را ادامه دادند و سومین برد متوالی را مقابل شهرخودرو مدعی به دست آوردند.

به گزارش نصر، تراکتور بعد از دو برد متوالی مقابل فولاد و نفت مسجدسلیمان که آنها را از بحران خارج کرده بود، امروز هم سعی در کسب پیروزی برابر تیم مدعی شهرخودرو داشت تا به روند صعودی‌اش ادامه دهد که شاگردان الهامی توانستند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و با نمایشی بهتر نسبت به حریف مشهدی، با گل‌های رضا اسدی، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه در مقابل تک گل محمدحسین مرادمند، به پیروزی دست پیدا کنند تا با یک بازی کمتر نسبت به استقلال و شهرخودرود، تیم‌های رده سوم و چهارم جدول، در جایگاه پنجم بایستند و باز هم در قامت یک مدعی ظاهر شوند.
 
 
معوقه هفته یازدهم لیگ برتر؛ سه‌شنبه: 98/10/03 ؛ ساعت 15:30
استادیوم: یادگار امام تبریز/ تماشاگر: 20 هزار نفر
داور: حمید حاج‌ملک/ کمک‌ها: علی میرزابیگی و بابک داوری؛ داور چهارم: مهدی الوندی؛ کمک داوران پشت دروازه: کمیل غلامی و محمدباقر پورباقر/ ناظر: فریدون اصفهانیان.
 
 
اخطار
 امین قاسمی‌نژاد(49) از شهرخودرو
اکبر صادقی(73) از شهرخودرو
مرتضی خراسانی(89) از شهرخودرو
 
 
تراکتور تبریز
محمدرشید مظاهری
محمدرضا خانزاده
ایمان سلیمی
مهدی تیکدری
میثم تیموری
رضا اسدی
اکبر ایمانی
مسعود شجاعی(4+90- سبحان خاقانی)
اشکان دژاگه(88- سعید مهری)
احسان حاج‌صفی
ساسان انصاری(76-مازولا)
مربی: ساکت الهامی
 
 
 
شهرخودرو مشهد
سید مهدی رحمتی
محمدحسین مرادمند
علی نعمتی
فرشاد محمدی‌مهر
محمدعلی فرامرزی
اکبر صادقی
سعید صادقی(62- کارلوس آلبرتو)
سروش رفیعی(77- فرشاد فرجی)
مرتضی خراسانی
امین قاسمی‌نژاد
یونس شاکری(46- حسین مهربان)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
 
 
 
شرح گل
تراکتور 1 - شهرخودرو صفر (دقیقه 37: رضا اسدی): پاس بلند زیبای ایمان سلیمی از میانه زمین به سمت چپ، میثم تیموری را در موقعیت خوبی قرار داد که حرکت سریع او و پاس در عرض این مدافع چپ را رضا اسدی تبدیل به گل کرد.
  تراکتور 2 - شهرخودرو صفر (دقیقه 50: مسعود شجاعی): ارسال احسان حاج‌صفی از روی ضربه ایستگاهی را مرادمند به شکل ناقص دفع کرد که در ادامه توپ به رضا اسدی رسید ولی شوت کم‌قدرت او را در میانه راه مسعود شجاعی زد و گل دوم تراکتور را به ثمر رساند.
 تراکتور 2 - شهرخودرو 1 (دقیقه 53: محمدحسین مرادمند): سانتر بلند فرشاد محمدی‌مهر از سمت راست میانه زمین به پشت مدافعان تراکتور را محمدحسین مرادمند با ضربه سر شیرجه‌ای تبدیل به گل کرد.
تراکتور 3 - شهرخودرو 1 (دقیقه 72: اشکان دژاگه): ایمانی در سمت چپ محوطه جریمه گل‌گهر احسان حاج‌صفی را صاحب توپ کرد که نفوذ تند و تیز و پاس کات‌بک او را اشکان دژاگه با شوت بیرون پای زمینی و تماشایی زد تا گل سوم تراکتور به زیبایی ثبت شود.
 
 لحظات حساس
 01:00- شوت رضا اسدی به شکل خطرناکی از کنار دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.
10:25- اکبر ایمانی پشت مدافعان شهرخودرو ساسان انصاری را صاحب توپ کرد که ارسال دقیق او و ضربه سر کم‌دقت رضا اسدی از روی دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.
12:43- ارسال خطرناک قاسمی‌نژاد از روی کرنر را مظاهری دفع کرد.
23:35- سانتر زیبای اشکان دژاگه و ضربه سر ایمان سلیمی را رحمتی با واکنش عالی راهی کرنر کرد.
33:20- تکل فرشاد محمدی‌مهر روی میثم تیموری در محوطه جریمه شهرخودرو خطای پنالتی تشخیص داده نشد و حاج‌ملک تنها یک کرنر برای تراکتور اعلام کرد.
35:35- شوت فنی مسعود شجاعی از بالای دروازه شهرخودرو عبور کرد.
44:35- ارسال خطرناک سعید صادقی از جناح راست زمین از مقابل دروازه تراکتور عبور کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 3+45: سانتر تند و تیز دژاگه از روی کرنر را رحمتی دفع کرد.
79:18- ارسال کوتاه شجاعی از پشت محوطه جریمه را محمدی‌مهر سراسیمه با سینه راهی کرنر کرد.
80:05- دفع توپ مدافعان شهرخودرو روی ارسال دژاگه در پشت محوطه جریمه به شجاعی رسید که شوت پای چپ او به بیرون رفت.
89:40- ارسال خطرناک صادقی به محوطه جریمه تراکتور نزدیک بود تبدیل به گل دوم شهرخودرو شود که ضربه سر مهاجم مشهدی‌ها را تیموری از روی خط دروازه بیرون کشید و تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 2+90: در حالی که رحمتی از دروازه خارج شده بود، رضا اسدی پاس چیپی به محوطه جریمه شهرخودرو فرستاد ولی توپ به مازولا نرسید تا مرادمند توپ را دفع کند.
دقیقه 4+90: شوت پای چپ رضا اسدی از پشت محوطه با اختلاف زیادی از دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.
دقیقه 6+90: شوت راه دور میثم تیموری با فاصله زیادی از دروازه شهرخودرو به اوت رفت.
 
بهترین بازیکن
 میثم تیموری با فرارهای سریعی که از سمت چپ زمین انجام داد، بارها موجب آزار خط دفاعی شهرخودرو شد که نفوذهای تند و تیز او، یک پاس گل زیبا هم به همراه داشت و علاوه بر آن یک خطای مشکوک به پنالتی هم روی این بازیکن اتفاق افتاد؛ تیموری در کار دفاعی نیز پُرتلاش بود و اجازه نداد یکی از اصلی‌ترین تاکتیک‌های شهرخودرو که نفوذ از آن جناح است، ثمری داشته باشد.
اشکان دژاگه نیز یکی دیگر از ستاره‌های تراکتور در جریان این برد ارزشمند بود؛ او با میدان‌داری، گردش توپ بین بازیکنان، خلق موقعیت، ارسال‌های خطرناک و به ثمر رساندن یک گل دیدنی نقش پُررنگی در پیروزی مقابل شهرخودرو داشت و جزو ستاره‌های زمین بود.
 
اتفاق ویژه
تراکتور که پس از پنج هفته‌ی تلخ با یک تساوی و چهار شکست روزهای بحرانی‌ای را پشت سر گذاشته بود، در دو مسابقه اخیرش با هدایت ساکت الهامی توانست با دو برد مقابل فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان شرایط بهتری پیدا کند و امروز هم در دیدار معوقه تیم شهرخودرو را شکست دهد تا با سومین برد متوالی امیدوار به بازگشت به کورس قهرمانی شود.
 
در حاشیه
* ساکت الهامی که فصل گذشته در کنار یحیی گل‌محمدی حضور داشت و اکنون هدایت تراکتور را برعهده دارد، قبل از شروع بازی به سمت همکار سابق خود در شهرخودرو رفت و خوش و بش گرمی با او داشت.
* دو تیم بدون بازیکن محروم پای به این مسابقه گذاشته‌اند.
* تماشاگران تراکتور قبل از شروع بازی به شدت ساکت الهامی را تشویق کردند و این مربی نیز با رفتن به سمت این هواداران، برای آنها تعظیم کرد.
 * کاپیتان تراکتور مثل دیدارهای اخیرشان تغییر کرده و امروز بازوبند کاپیتانی دراختیار حاج‌صفی است.
* تماشاگران تراکتور استقبال بهتری نسبت به دیدارهای اخیرشان داشتند.
* در دقیقه 57 نیمکت‌نشینان شهرخودرو اعتراض زیادی به داوری داشتند که موجب شد بازی برای لحظاتی به وقفه بیفتد.
* در دقیقه 67 حرکتی که مهدی رحمتی با شوت زدن توپ به سمت تابلوهای تبلیغاتی انجام داد، موجب شد تا با شعار تماشاگران تراکتور علیه خود مواجه شود و همچنین از حاج‌ملک تذکر بگیرد.
* اعتراض چند باره بازیکنان شهرخودرو به داوری که به نظر عصبی می‌رسند، موجب واکنش تماشاگران تراکتور شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار