خبر/

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به منتقدان کمبود معلم/ مسببان امروز نمک بر زخم کمبودها می‌پاشند

1402/08/04 - 17:28 - کد خبر: 101873
رضا مراد صحرایی

نصر: وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به منتقدان کمبود معلم گفت: کاستی‌های امروز آموزش و پرورش ناشی از بی‌برنامگی دیروز مسئولان است، در حالی‌که مسببان این موضوع امروز نمک بر زخم کمبودهای آموزش و پرورش می‌پاشند.

به گزارش نصر، رضامراد صحرایی،در در مراسم استقبال نو معلمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در سالن شهدای سلامت مشهد اظهار داشت: یکصد هزار دانش‌آموز به جمع دانش‌آموزان هنرستانی و فنی حرفه‌ای اضافه شده و این درحالی است که بودجه تجهیز هنرستان‌ها 400 درصد نسبت به سال 1401 افزایش یافته است کاری که سازمان نوسازی و اداره‌کل‌های آن در کشور با کمک خیرین انجام می‌دهند آینده‌سازی است. این تجهیزات در مجموع 11 هزار و 164 وسیله آموزشی و کارگاهی جهت رفع احتیاجات آموزشی 222 هنرستان در 47 منطقه تهیه شده است.
صحرایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش ب ه عنوان دستگاه سازنده ایران باید از نو مورد توجه قرار گیرد و سیمای آینده هر کشور از آموزش و پرورش کنونی‌اش رقم می‌خورد، برای اینکه بخواهیم بدانیم ایران 20 سال آینده چگونه است، کافی است در مورد کنش‌های درون مدرسه تحقیق کنیم.
وی ادامه داد: پیام ما به همه مسئولان کشور این است که میزان اثرگذاری شما در آینده کشور رابطه مستقیم با اهتمام امروز شما به آموزش و پرورش دارد، اگر جامعه و ایران قوی می‌خواهیم از کوچه آموزش و پرورش باید به آن برسیم و در مدرسه باید آن را بسازیم.
وزیر آموزش و پرورش درخصوص مسئله کمبود معلم در آموزش و پرورش افزود: طی این یک ماه بر هدف رفع کمبود متمرکز بودیم و چیزی نگفتیم، اما اگر اکنون چیزی نگوییم جفا کرده‌ایم. کاستی‌های امروز ما بیش از دوران جنگ نیست، در دوران جنگ معلمان جزو اداره‌کنندکان اصلی جنگ بودند و 36 هزار شهید معلم نشانی از این حقیقت است.
صحرایی خطاب به مسئولان گذشته که کاستی‌های امروز را رقم زده‌اند،گفت: روزی که شما وظیفه‌تان را انجام ندادید کسی شما را شماتت نکرد، حالا که ما می‌خواهیم آن کاستی را جبران کنیم چه مشکلی دارید. اواخر مهر امسال هفت هزار معلم جدید به آموزش و پرورش خراسان رضوی افزوده شد که این میزان جذب تاکنون سابقه نداشته است و نتیجه تلاش‌های همه ما برای کشور و نوجوانان است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کاستی‌های امروز آموزش و پرورش ناشی از بی‌برنامگی دیروز مسئولان است، در حالی‌که مسببان این موضوع امروز نمک بر زخم کمبودهای آموزش و پرورش می‌پاشند، اگر هوشیاری معلمان نبود اکنون سرنوشت کشور متفاوت بود و این هوشیاری معلمان بود که نقشه شوم دشمنان را در سال گذشته برملا کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم با درود به روح شهدای غزه ورود نومعلمان را به حرفه پر ییچ و خم، ولی شیرین و جذاب معلمی تبریک گفت و ورود آنان را به خانواده آموزش و پرورش خوش آمد گفت.
شوشتری با آرزوی موفقیت برای نومعلمان آموزش و پرورش استان در سالیان خدمت از آن‌ها خواست، مانند دیگر معلمان این مرز و بوم در راستای تعالی و پیشرفت کشور که در گرو پیشرفت دانش اموزان کشور است بکوشند.
وی افزود: در سنوات اخیر استخدام‌های بی‌رویه‌ای صورت گرفته بود که بر اساس دستورالعمل کاملی نبود و رهبر معظم انقلاب هم به آن معترض بودند، اما در استخدام اخیر آموزش و پرورش با تغییر شیوه‌‌های مصاحبه و گزینش نومعلمان متفاوتی وارد این عرصه شدند که منتظر افتخارآفرینی‌های دانش‌آموزان برای ایران اسلامی هستیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار