آسمان بارانی ۲۰۰ ایستگاه هواشناسی کشور در ۴۸ ساعت گذشته

1402/07/22 - 12:56 - کد خبر: 101197
باران

نصر: آخرین داده‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی کشور نشان می‌دهد که در ۴۸ ساعت گذشته آسمان حدود ۲۰۰ ایستگاه هواشناسی بارانی بوده است.

به گزارش نصر، آخرین داده‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی کشور نشان می‌دهد که در ۴۸ ساعت گذشته آسمان حدود ۲۰۰ ایستگاه هواشناسی بارانی بوده است.
تمرکز بارش‌ها مربوط به استان‌های شمال کشور به ویژه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بوده است به طوری که مجموع بارش‌های سامانه در هشت ایستگاه هواشناسی گیلان بین ۱۰۰ تا ۲۱۰ میلی متر گزارش شده است.
همچنین بارش‌های حدود ۹۰ ایستگاه هواشناسی کشور در ۲۴ ساعت منتهی به صبح جمعه ۲۱ مهرماه بین پنج تا ۱۵۳ میلی متر بوده است.
این بارش‌ها در برخی مناطق منجر بر سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر شده است.
همانطور که انتظار می‌رفت استان تهران نیز تحت تأثیر فعالیت این سامانه قرار گرفت و میزان بارش‌ها در برخی ایستگاه‌های آن به ۲۰ میلی متر رسید.
بیشینه بارش‌های سامانه در استان تهران به ترتیب مربوط به ایستگاه‌های آبعلی با ۲۰، فیروزکوه ۱۹، شمیرانات ۱۵ و پردیس ۱۴ میلی متر بوده است.
همزمان با این بارش‌ها، تندبادهای موقتی نیز برخی مناطق تحت تأثیر سامانه را فرا گرفت به طوری که بیشینه این تندبادها در آبعلی و دماوند در استان تهران به حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
این تندبادها در تهران سبب خیزش گردوخاک و کاهش موقتی دید افقی شد که میدان دید در منطقه فرودگاهی مهرآباد را به ۴۰۰۰ متر کاهش یافت.
انتهای پیام/

پژوهشیار