ضیاییان خبر داد؛

کاهش دما در نیمه شمالی کشور/ بارندگی و باد شدید در ۲۰ استان

1402/07/20 - 14:15 - کد خبر: 101123
تندباد

نصر: رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۲۰ استان کشور طی امروز خبر داد.

به گزارش نصر، صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور امروز (۲۰ مهر) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، خراسان شمالی خراسان رضوی، شمال استان‌های لرستان و اصفهان بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید و موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف رخ می‌دهد.
وی افزود: جمعه (۲۱ مهر) در برخی نقاط سواحل دریای خزر، مرکز، دامنه و ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شنبه (۲۲ مهر) در شمال شرق، شرق و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و روز یکشنبه (۲۳ مهر) در شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.
به گفته رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، دوشنبه (۲۴ مهر) با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب کشور ابتدا در مناطق شمال غرب، غرب و به‌تدریج در ارتفاعات زاگرس مرکزی، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش‌ها آغاز خواهد شد.
ضیائیان با بیان اینکه امروز و فردا در نیمه شمالی کشور دمای هوا کاهش می‌یابد، تصریح کرد: امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز شمال شرق و شرق و روز جمعه علاوه بر این مناطق در غرب کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: دریای خزر نیز تا اواخر وقت پنجشنبه مواج و متلاطم است.
رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ مهر) نیمه‌ابری تا ابری، گاهی بارش باران و افزایش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۲ مهر) کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان گفت: طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ مهر) اهواز با دمای ۴۱ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای چهار درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.
انتهای پیام/

پژوهشیار