مدیرکل بهزیستی استان خبر داد:

نگهداری ۳۲۰ فرزند در ۲۵ خانه کودک و نوجوان آذربایجان‌شرقی

1402/07/16 - 15:04 - کد خبر: 100876
فرگل صحاف

نصر: مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از نگهداری ۳۲۰ فرزند در ۲۵ خانه کودک و نوجوان در استان خبر داد.

به گزارش نصر، فرگل صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی امروز در آیین گرامی داشت هفته کودک در محل شیرخوارگاه احسان تبریز  اظهار کرد: ۱۶ مهرماه روز جهانی کودک، روزی است که برای تجلیل از کودکان به رسمیت شناخته شده است و بی تردید این روز به مناسبت تاکید برحقوق کودکان و نیاز به حفاظت از آنها تعیین شده است وبه عنوان رویداد با اهمیت جشن گرفته می شود و فرصتی است که مسایلی مانند تربیت، آموزش سلامت و حقوق کودکان مورد بحث وتوجه قرار گیرد.
وی شعار روز جهانی کودک ۱۴۰۲ را "کودکیِ بهتر، زندگیِ بهتر" عنوان کرد و افزود:  به مناسبت این روز در بسیاری از خانه های کودکان و نوجوانان استان برنامه های متنوع فرهنگی درنظر گرفته شده است.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: روز جهانی کودک فقط روزی برای جشن گرفتن کودکان به عنوان یک کودک نیست، بلکه فرصتی برای آگاهی‌بخشی به کسانی است که در سراسر جهان خشونت را در قالب سوءاستفاده و تبعیض برای کودکان تجربه کرده‌ وکودکان را دچار آسیب های جسمی و روانی می کنند. 
وی ادامه داد: درحال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری زندگی کودکان تحت تاثیر خشونت و طلاق و مشکلات روانی قرار دارد و امید است در این روز بتوانیم با آگاهی بخشی محیطی امن توام با شادی به آنها هدیه دهیم.
صحاف افزود: بهزیستی استان آذربایجان شرقی با ارائه خدمت به تعدادی از کودکان این مرز و بوم در راستای آموزش و پرورش و حمایت آسایش و امنیت کودکان در معرض خطر و بحران نقش ایفا می نماید.
نگهداری از ۳۲۰ فرزند در ۲۵ مرکز و موسسه نگهداری کودک و نوجوان  استان، آموزش ۱۱۱ کودک در مرکز حمایتی آموزشی روزانه کودکان خیابانی،  نگهداری ۳۳ کودک در مرکز کودکان خیابانی از جمله حمایت های بهزیستی از کودکان در حوزه های اجتماعی بهزیستی است. 
وی همچنین آمار فرزندان امداد بگیر تحت حمایت خانواده ها را   ۱۶۰۶  فرزند بیان کرد و  افزود: یکی از محورها و حمایت های  اورژانس اجتماعی (خط تماس ۱۲۳)، مشاوره با روانشناسان و مددکاران برای پیگیری امور مربوط به کودکانی است که در معرض کودک آزاری قرار دارند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از خیران همیشه همراه در پویش های مختلف، از تهیه و توزیع چهار هزار و ۸۰۰ بسته آموزشی و لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش خبر داد.
انتهای پیام/

پژوهشیار