خبر/

 هرگونه نقل و انتقال كندوهاي عسل در استان ممنوع شد

1402/07/15 - 17:47 - کد خبر: 100826
صمد زمان زاد قویدل

نصر: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آغاز آمارگیری از زنبورستانهای استان همزمان با سراسر کشور از هفته دوم مهرماه سال 1402 در استان خبر داد. 

به گزارش نصر، صمد زمان زاد قویدل گفت آمارگیری از زنبورستانهای استان به مدت 13 روز از پانزدهم مهرماه سالجاری تا پایان روز پنج شنبه بیست وهفتم مهرماه در سطح استان توسط کارشناسان شبکه پهنه بندی جهادکشاورزی و با همکاری اتحادیه زنبورداران انجام می گیرد در این خصوص از کلیه زنبورداران عزیز درخواست می گردد جهت شرکت در این آمارگیری علاوه بر ارائه آدرس دقیق محل اسکان کندوهای زنبورعسل خود، با کارشناسان پهنه بندی همکاری لازم را نموده و در زمان سرشماری کندوها در زنبورستان خود با در دست داشتن کارت ملی حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه در ایام سرشماری کندوهای عسل در آذربایجان‌شرقی هرگونه نقل و انتقال کندو ممنوع می باشد تاکید نمود:  زنبوداران گرامی استان توجه داشته باشند که در محدوده زمانی ذکر شده از هرگونه نقل و انتقال کندوها  اکیدا" خودداری نمایند. 
شایان ذکر است زنبورداران می توانند جهت اخذ اطلاعات بیشتر، با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها و یا مدیریت امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان از طریق شماره تلفن 34494119 تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/

پژوهشیار