وزیر ورزش و جوانان؛

فیفا با فشار آمریکا اجازه پرداخت مطالبات ایران را ندارد

1398/10/01 - 14:20 - کد خبر: 10025
مسعود سلطانی فر

نصر: وزیر ورزش و جوانان گفت: پرداخت حقوق مربیان خارجی از محل منابع و کمک‌های فدراسیون‌ بین‌المللی فوتبال است و فیفا با فشار آمریکا اجازه پرداخت مطالبات ایران را ندارد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «مسعود سلطانی‌فر» این اظهارات را امروز و در حاشیه افتتاح  نخستین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران در محل مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «علی لاریجانی» رییس مجلس بیان کرد.
وی افزود: فدراسیون فوتبال ایران به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکای جنایتکار، برای پرداخت حقوق «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی ناچار شد از شرکت‌های داخلی استقراض کند. 
وزیر ورزش و جوانان ریشه مشکلات پرداخت‌های مالی به «مارک ویلموتس» و «اندره آ استراماچونی» سرمربی استقلال را تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه آمریکا دانست که این بار جوانان و فوتبال را هدف گرفته است. 
سلطانی‌فر اظهار داشت: از زمان حضور «کارلوس کی‌روش» تاکنون محل تامین پرداخت‌های حقوق و مطالبات مربیان خارجی از منبع کمک‌ها و عواید فیفا به فدراسیون فوتبال بوده و هیچ‌گاه از منابع داخلی و بودجه ورزش کشور این پرداخت‌ها تامین نشده است. 
وی ادامه داد: متاسفانه با فشارهای ناشی از تحریم ظالمانه، فیفا نمی‌تواند بدون مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا حقوق حقه و مطالبات فوتبال ایران را بپردازد و فدراسیون فوتبال ناچار شد با استقراض از یکی از شرکت‌های داخلی که با مصوبه ستاد مقابله با تحریم‌ها صورت گرفت، حقوق سرمربی تیم ملی را پرداخت کند و البته قرار شد در فروردین ماه سال آینده قرض خود را پس دهد.
سرپرست باشگاه استقلال روز جمعه گذشته ۲۹ آذرماه اعلام کردکه با پیگیری‌ وزیر ورزش و جوانان و دستور رییس کل بانک مرکزی؛ مبلغ ۱۶۰ هزار یورو از طریق یک بانک ایتالیایی به حساب آندره‌آ استراماچونی واریز شد. 
«استراماچونی» ۱۷ آذرماه امسال با انتشار بیانیه‌ای، به همراه دستیاران خود به طور یک‌طرفه قرارداد خود را با باشگاه استقلال فسخ کردند.
در بیانیه‌ آمده است: «آندره آ استراماچونی»، به همراه دستیاران خود «مارکو کاسر»، «سباستین لتو» و «عمر دانسی» به طور یک‌طرفه فسخ کردند. بند فسخ قرارداد از تاریخ ششم دسامبر ۲۰۱۹ (روز جمعه ۱۵ آذر) و تحت نظر فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) فعال شده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار