جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۹؛

احتمال لغو جام جهانی کشتی فرنگی

1398/09/10 - 11:24 - کد خبر: 8173 نسخه چاپی

نصر: حذف عنوان جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۹ از تقویم اتحادیه جهانی و همچنین به تعویق افتادن این رقابت‌ها در آستانه سال نو میلادی احتمال لغو این پیکارها را دو چندان کرد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، دوشنبه هفته گذشته اتحادیه جهانی کشتی خبری را در تارنمای رسمی خود مبنی بر به تعویق افتادن جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۹ در تهران منتشر کرد.

این تصمیم در کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در استانبول اتخاذ شد.

در این نشست تصمیم گرفته شد به دلیل انصراف دو کشور از حضور در این رقابت‌ها و همچنین توصیه وزارت خارجه برخی کشورها برای به تعویق انداختن مسابقات، جام جهانی در زمان دیگری برگزار شود.

این در حالی است که تیم ملی کشتی فرنگی کوبا یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی از شنبه گذشته در کشورمان حضور دارد و حتی برنامه‌های تفریحی و گردشی نیز برای آنان ترتیب داده شده است و این تیم قرار است طی امروز و فردا ایران را ترک کند و بازگشت دوباره این کشور به ایران برای جام جهانی نه از لحاظ مالی بلکه از لحاظ فنی نمی‌تواند توجیه و فایده‌ای  داشته باشد.

با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک و همچنین آماده‌سازی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و برنامه فشرده‌ای که پیش روی تیم‌های ملی کشتی از جمله تیم ملی کشتی فرنگی ایران است به نظر می‌رسد، این کشورها از برگزار نشدن جام‌جهانی در این برهه از زمان استقبال می‌کنند و احتمال لغو این پیکارها وجود دارد.

سخنگوی فدراسیون کشتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: از حذف عنوان جام جهانی کشتی فرنگی از تقویم اتحادیه جهانی کشتی می‌توان برداشت‌های مختلفی کرد. این پیکارها از زمان مقرر خودش که قرار بود برگزار شود، گذشته و تعلیق شده است. فدراسیون کشتی به شکل جدی پیگیر آن است که جام جهانی را به شکلی مناسب در تهران برگزار کند.

«حسن رنگرز» افزود: حتی «محمد بنا» و شاگردانش و مجموعه کادر فنی آماده حضور در جام جهانی است و البته تعیین تکلیف جام جهانی کشتی و تاریخ نهایی این پیکارها چیزی است که از اراده و عهده فدراسیون کشتی خارج است و ما نمی‌توانیم برای اتحادیه جهانی کشتی تعیین تکلیف کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طی نامه‌ای دو تاریخ را برای برگزاری جام جهانی به اتحادیه جهانی اعلام کردیم اما اتحادیه هنوز پاسخ نامه ما را نداده است. اتحادیه جهانی کشتی در حال رایزنی با کشورهای شرکت کننده در جام جهانی برای رسیدن به یک زمان مشترک جهت حضور در جام جهانی است.

فدراسیون کشتی روزهای ۱۴ و ۱۵ یا ۱۹ و ۲۰ آذرماه را با توجه به اینکه در پایان سال میلادی قرار داریم، به اتحادیه جهانی پیشنهاد کرده است. این اتحادیه امروز (شنبه) تاریخ قبلی برگزاری جام جهانی را از روی تقویم رویدادهای تارنمای خود حذف کرد.

قرار بود این  رقابت‌ها در روزهای هفتم و هشتم آذرماه جاری با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود که چندی پیش با تصمیم اعضای کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در شهر استانبول به تعویق افتاد.

این رقابت ها در دو گروه چهار تیمی است که در گروه نخست تیم های روسیه، ایران، قزاقستان و کوبا و در گروه دوم ازبکستان، گرجستان، ژاپن و چین قرار دارند. البته تیم مجارستان انصراف داد و چین در گروه دوم جایگزین آن شد.

انتهای پیام/

احتمال لغو جام جهانی کشتی فرنگی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار