با مصوبه ستاد اقتصادی دولت و برای جبران کمبود معلم؛

تدریس معلمان بازنشسته در مدارس بلامانع شد

1401/06/21 - 15:12 - کد خبر: 74687 نسخه چاپی

نصر: ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصویب کرد برای جبران کمبود معلم در مقاطع تحصیل ابتدایی و متوسطه، از نیروهای مجرّب و حتی بازنشسته آموزش و پرورش برای تدریس در مدارس استفاده شود.

به گزارش نصر، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، پیشنهاد مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور در زمینه استفاده از نیروهای باتجربه و حتی بازنشسته آموزش و پرورش برای تدریس در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه مطرح و تصویب شد.
بر این اساس مقرر شده برای جبران کمبود معلم در مقاطع تحصیلی یاد شده، نیروهای مذکور از مهر ماه در نظام آموزشی به کار گرفته شوند.

گزارش سازمان تجارت از مثبت شدن تراز تجاری ایران با روسیه
در این جلسه سازمان توسعه تجارت با ارائه گزارشی از روند همکاری‌های تجاری با روسیه و منطقه اوراسیا، از رشد قابل توجه تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه‌های مختلف از جمله صادرات محصولات کشاورزی و صنایع های‌تک و مثبت شدن تراز تجاری تهران با مسکو خبر داد.
در این گزارش اعلام شد پس از اختیاراتی که ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خرداد امسال به سازمان توسعه تجارت تفویض کرد، میزان تبادل تجاری میان جمهوری اسلامی ایران با روسیه و کشورهای منطقه اوراسیا از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.
این گزارش همچنین تأیید می‌کند که ایران نه تنها در صادرات محصولات کشاورزی، بلکه در صادرات صنایع پیشرفته و پیچیده یا های‌تک به روسیه نیز موفقیت‌های خوبی به دست آورده است.
اعضای جلسه بر اساس این گزارش مقرر کردند زیرساخت‌های لازم از جمله فعالیت کشتی‌های مناسب در دریای خزر فراهم شود و تسهیلات بیشتری در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.
انتهای پیام/
تدریس معلمان بازنشسته در مدارس بلامانع شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 3 نظر

پاسخ   نسترن   5 ماه پیش  

سلام ،جناب آقای رئیسی لطفا بچه های بازنشسته هاراجایگزین کنید،دخترمن ۱۰سال کارکرده هنوزحق التدریس هم نیست توروخدابرای بچه های مافکری کنیداکثرارکانها بعدازبازنشستگی بچه هاشون روبه جای خودشون معرفی میکنن فقط آموزش وپرورش این کاررانکرده خداخیرتون بده

پاسخ   عامری منش   5 ماه پیش  

باسلام خدمت بزرگواران چه بهتر هست که این همه قشر تحصیلکرده بیکار هست به جای به کار گیری بازنشستگان از همین افراد استفاده کنند فرد بازنشسته‌یک حقوق داره

پاسخ   جهان افسری   5 ماه پیش  

بازگشت معلمان بازنشسته به کار
پژوهشیار