وزیر کشور؛

پدافند هوایی ایران نیروی خودکفا، مقتدر و مستقل است

1401/06/10 - 11:40 - کد خبر: 73545 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور در گرامیداشت روز پدافند هوایی گفت: این نیرو در جمهوری اسلامی ایران، خودکفا، مقتدر و مستقل است و خیال هرگونه تعدی به فضای کشور را از دشمنان سلب کرده است.

به گزارش نصر، احمد وحیدی روز پنج‌شنبه در آئین گرامیداشت ۱۰ شهریور روز نیروی پدافند هوایی در پایگاه شهید نوژه همدان این مطلب را مطرح کرد.
وی با تجلیل از شهدای سوباشی و سایر شهدا به آیه ۲۳ سوره احزاب اشاره کرد و افزود: عهد خدا این است که در حفظ امانت او کوشا باشیم. آن‌هایی که بار امانت را برداشته اند حتی از مومنانشان هم به این عهد عمل نکردند بلکه "من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله".
وزیر کشور نزدیکترین مصداق این دسته از مومنان را رزمندگان اسلام و نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد که تحت فرمان، ولی خدا و رهبر فرزانه جانانه برای دفاع از حریم حرم ایستاده اند و ادامه داد: یاد شهید سلیمانی را با ذکر این جمله از ایشان گرامی بداریم که فرمود ایران ما حرمی است که اگر حفظ شود سایر حرم‌ها هم حفظ خواهد شد.
وحیدی اضافه کرد: حفظ این حرم یعنی حفظ قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و برپا داشتن این پرچم بلند بر فراز این سرزمین مقدس که بخش زیادی به عهده نیرو‌های مسلح و دلاورمردانی است که گوش‌ها و ذهنشان شنوا و بیدار است و تمام توطئه‌های دشمن را کشف می‌کند و در برابر آن چندان اقتداری به نمایش می‌گذارد که دشمن خیال تجاوز هم به سرش نزند.
وی خاطرنشان کرد: در حالیکه اقصی نقاط عالم در جنگ و ناامنی می‌سوزد و دشمن استکباری در هرجا که بخواهد دخالت می‌کند و پیکر کشور‌های اسلامی از تجاوزات و تعدی‌ها و توطئه‌های نظام استکباری و رژیم صهیونیستی خونین است، نمی‌توانند ذهنیت تعدی و تجاوز به خاک ایران را در سر بپرورانند که بخاطر حضور و آمادگی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر کشور تاکید کرد: هر روز که شما در سنگر‌های خود برای دفاع از این کشور و نظام در مقابل دشمن آماده اید، آن روز، روز شما است و البته امروز که به طور اختصاصی روز عزیزان پدافند هوایی است.
وحیدی ارتقای نیروی پدافند هوایی را تحولی مهم دانست و یادآور شد: امروز پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی حافظ آسمان‌های کشور در مقابل حرکت دشمن است و رشد و تعالی بسیار خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه پدافند هوایی ایران در ردیف قدرتمندترین پدافند‌های هوایی جهان است، اظهار کرد: امروز پدافند هوایی ایران مفتخر است که قریب به اتفاق تجهیزات آن، تولید داخلی است و این ظرفیت توسعه یافته است.
رئیس شورای امنیت کشور حوزه عملیاتی پدافند هوایی را زمین، دریا و هوا برشمرد و گفت: برپایه دانش و فناوری‌هایی که این نیرو به صورت خودکفا به دست آورده است، چنان قدرتی خلق شده که دشمن بار‌ها و بار‌ها باید فکر کند که چگونه بخواهد به فضای ایران نفوذ کند و نخواهد توانست.
وحیدی در این زمینه یادآور شد: بار‌ها ملاحظه کردید که بعضی تلاش کردند حتی به شکل پهپادی به فضای ایران نفوذ کنند، که یا مورد حمله قرار گرفتند و سرنگون شدند یا مجبور به فرار شدند یا به زمین نشانده شدند.
وی خاطرنشان کرد: این قدرت در جهان طنین افکن و بسیار مهم است. سلاح‌های در اختیار این نیرو، جزو برترین و پیچیده‌ترین سلاح‌ها است و این ظرفیت با تشکیل قرارگاه مشترکی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به یک توانمندی بزرگ تبدیل شده است.
انتهای پیام/
پدافند هوایی ایران نیروی خودکفا، مقتدر و مستقل است منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار