مدیر کل بهره برداری سازمان فضایی ایران خبر داد؛

ارتباط با ماهواره خیام چهار بار در طول شبانه روز

1401/05/18 - 13:48 - کد خبر: 70871 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل بهره برداری و عملیات فضایی سازمان فضایی ایران گفت: در طول شبانه روز دوبار در حوالی ظهر و دو بار در شب می توانیم با ماهواره خیام ارتباط داشته باشیم.

به گزارش نصر، مدیرکل بهره برداری و عملیات فضایی سازمان فضایی ایران در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: ماهواره خیام در ساعت ۱۰ و ۲۲ دقیقه به وقت تهران از پایگاه فضایی پرتاب شد و بعد از یک ساعت این ماهواره از ماهواره‌بر جدا شد و در مدار خود قرار گرفت.
علی رضا نعیمی گفت: ماهواره در مدار دایروي ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد و به طور کلی بعد از يک ساعت و نیم از زمان پرتاب اولین سیگنال داده تله متری ماهواره را در مرکز فضایی ماهدشت دریافت کردیم.
نعيمي افزود: هم اکنون وضعیت ماهواره بسیار خوب و رضایت بخش است و ماهواره در وضعیت مناسبی قرار دارد.
وي در پاسخ به سوالی درباره اینکه بررسی داده ها هر چند ساعت انجام می‌شود، گفت: ارتباط ما با ماهواره دوبار در ظهر حوالی ساعت ده و نیم و ۱۲ و دو بار در شب در ساعت ۱۰ ونيم و ۱۲ شب برقرار می‌شود چون ماهواره به دور زمین در حال گردش است.
مدیرکل بهره برداری و عملیات فضایی سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره هنوز در شرایط کاربردی قرار ندارد و فعلاً در مدار قرار گرفته است و چهار ماه طول می‌کشد تا فرایند کامل شود و تصاویر را می توانیم در اختیار مردم قرار دهیم.
انتهای پیام/
ارتباط با ماهواره خیام چهار بار در طول شبانه روز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار