مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد؛

انجام مطالعات ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهر

1401/05/10 - 14:08 - کد خبر: 70193 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از انجام مطالعات ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهر توسط شهرداری این شهر خبر داد.

به‌گزارش نصر، احمد حمزه زاده ظهر امروز در کمیته بافت تاریخی میراث‌فرهنگی استان با تأکید به اینکه حفظ همه‌جانبه ضوابط در بافت شهرهای تاریخی می‌بایست توسط تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط رعایت شود، ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان اهر ازجمله ۱۶۸ شهر تاریخی کشور است که دارای بافت تاریخی مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی است، لذا رعایت ضوابط بافت تاریخی به‌صورت کامل در این شهر الزامی است که نیازمند مشارکت همه‌جانبه دستگاه‌ها است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی ادامه داد: همراه با رعایت ضوابط عمومی بافت‌های تاریخی، رعایت ضوابط اختصاصی نیز از اقدامات مهمی است که می‌بایست در دستور کار قرار گیرد، در این راستا مقرر شد تا مطالعات ضوابط اختصاصی توسط شهرداری اهر با هماهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان انجام شود.
حمزه زاده اظهار داشت: سوابق ضوابط اختصاصی شهرستان اهر که پیش‌ازاین با شهرداران سابق این شهر بررسی‌شده بود به شهردار اهر ارائه شد تا با مشارکت مشاوران ذی‌صلاح اقدامات مطالعات را آغاز کنند.
انتهای پییام/
انجام مطالعات ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهر خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار