نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

اهداف قیام امام‌حسین(ع) به مردم تبیین شود

1401/05/09 - 10:43 - کد خبر: 70034 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، مراسم عزاداری حسینی را کانون جهاد تبیین عنوان کرد و نخستین گام در عزاداری‌ها را عزاداری از روی بصیرت دانست و گفت: باید اهداف قیام امام‌حسین بررسی، تحلیل و به مردم تبیین و از بیان مطالب غیر مستند و تحریف شده پرهیز شود.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، روز شنبه، هشتم مردادماه، در همایش طلایه داران‌ تبلیغ و مروجین فریضه زکات گفت: اگر واقعه کربلا اتفاق نمی‌افتاد، شیعه و حتی شاید اسلام هم تا کنون از بین رفته بود.
وی با بیان‌اینکه مظلومیت امام حسین(ع) همیشگی است و همه ائمه اطهار (ع) به عزاداری امام حسین(ع) مقید بودند افزود: این مظلومیت و ذکر مصیبت امام حسین علیه السلام زمینه ساز آشنایی با مکتب آن امام بزرگوار و چراغ راه آیندگان است.
آل هاشم، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام‌حسین(ع)، رسوخ حرارت محبت ایشان در دل مومنین است که موجب می‌شود زن و مرد و پیر و جوان در ایام محرم در مساجد، حسینیه‌ها و خیابان‌ها تا پاسی از شب به عزاداری بپردازند.
امام جمعه تبریز رعایت حدود در برگزاری مراسم عزاداری را لازم دانست و افزود: آغاز مراسم با قرائت قرآن، بیان مسائل شرعی و احکام الهی در جمع حسینی‌ها، تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)، جلوگیری از پخش آهنگ‌های نامناسب در عزاداری‌ها و رعایت حال خانواده‌ها در ساعت‌های پایانی شب و سوق دادن جوانان به سمت عمل به دین از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این همایش با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه روحانیت تبیین مکتب امام‌ حسین(ع) است، گفت: محرم ماه حزن و اندوه است، اما اگر تبیین حضرت زینب و امام‌ سجاد نبود، قیام امام‌ حسین(ع) و اهداف آن به فراموشی سپرده می‌شد.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی، با اشاره به اینکه «حسین چی» بودن ویژگی‌ای است که موجب می‌شود فرد در طول سال خود را از بسیاری از محرمات حفظ کند، افزود:  کسی که در عزاداری امام‌ حسین( ع) شرکت می‌کند، اعلام می‌کند که خدا، پیغمبر(ص) و قرآن و امام را قبول دارد، اما این هنر روحانیت است که این جمع‌های مشتاق دستجات حسینی را با سیره امام‌حسین (ع) بیش از پیش آشنا کند.
انتهای پیام/
 اهداف قیام امام‌حسین(ع) به مردم تبیین شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار