خبر/

تاکید امام جمعه تبریز بر مردمی برگزار کردن مراسم

1401/04/28 - 14:35 - کد خبر: 68912 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر لزوم مردمی برگزار شدن مراسم و مناسبت های مذهبی تاکید کرد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی و مناسبت‌های مذهبی استان با قدردانی بر برگزاری بسیار مناسب و باشکوه دهه ولایت به ویژه روز عید غدیر گفت: هرجا کار‌ها به مردم و تشکل‌های مردمی واگذار شود با بهترین شکل و باشکوه‌تر انجام می‌شود و مصداق بارز آن برگزاری روز گذشته جشن‌های این عید بزرگ بود که نسبت به سال‌های قبل بسیار با شکوه خاصی تبلور یافت.
وی با شاره به در پیش بودن عزاداری‌های ماه محرم گفت: رمز موفقیت جشن‌ها، آئین‌ها و مناسبت‌های مذهبی مردمی کردن این مراسم ها است و باید با استفاده از توان دستگاه‌های دولتی کار برگزاری این آئین‌ها به مردم و تشکل‌های مردمی و هیئت‌های مذهبی سپرده شود.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه عید غدیرخم و مباهله در اسلام بسیار مورد تاکید قرارگرفته است افزود: روز مباهله کمتر از اعیاد مذهبی نیست و مسلمانان باید به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند و قبل از روز مباهله از راه اندازی هیئت‌های عزاداری ایام محرم پرهیز کنند تا این روز تحت الشعاع عزاداری‌ها قرار نگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عزاداری‌های ایام ماه محرم را فرصتی مناسب برای تبیین اهداف قیام اباعبدالله الحسین دانست و اضافه کرد: هیئت‌ها و عزاداران حسینی باید با متولیان همکاری لازم را برای برگزاری مناسب این ایام داشته باشند و پس از روز مباهله به آماده کردن فضای شهر‌ها و سیاه پوش کردن خیابان‌ها اقدام کنند.
نماینده ولی فقیه در استان از مسئولان هیئت‌های عزاداری اباعبدالله الحسین خواست در برگزاری عزاداری‌ها از ایجاد مشکلات ترافیکی برای شهروندان و بیماران جلوگیری کنند و اجازه ندهند دسته های عزاداری با راهبندان و انسداد خیابان‌ها باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شوند چرا که عاشقان واقعی امام حسین(علیه السلام) راضی به آزار و اذیت مردم نیستند.
انتهای پیام/
تاکید امام جمعه تبریز بر مردمی برگزار کردن مراسم نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار