سازمان ملل:

۸۲۸ میلیون نفر در جهان با گرسنگی مواجه اند

1401/04/16 - 12:34 - کد خبر: 67873 نسخه چاپی

نصر: نهاد غذایی وابسته به سازمان ملل همزمان با چالش‌های بین المللی از جمله همه‌گیری کرونا و جنگ اوکراین، در گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر افزون بر ۸۲۸ میلیون نفر در جهان با گرسنگی روبرو هستند.

به گزارش نصر، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد گزارش داد که شمار افراد متاثر از گرسنگی به ۸۲۸ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ رسیده که یک افزایش ۴۶ میلیون نفری نسبت به سال قبل از آن است.
بر اساس این گزارش، تعداد افراد گرسنه در جهان از زمان آغاز همه گیری کووید-۱۹ تا ۱۵۰ میلیون نفر افزایش یافته است. این آمار جامعه جهانی را از هدف شماره ۲ برنامه توسعه پایدار سازمان که پایان دادن به گرسنگی و سوء تغذیه تا سال ۲۰۳۰ است، دور می‌کند.
در این گزارش با عنوان «وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان»، آمده است: بعد از اینکه تعداد افراد مبتلا به گرسنگی از سال ۲۰۱۵ نسبتاً بدون تغییر باقی ماند، شمار آن در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت و در سال ۲۰۲۱ به ۹.۸ درصد از جمعیت جهان رسید. این میزان در مقایسه با ۸ درصد در سال ۲۰۱۹ و ۹.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ است.
گزارش فوق پیش بینی می‌کند که حتی با وجود یک بازسازی اقتصادی در جهان، تعداد گرسنه‌ها در سال ۲۰۳۰ به ۶۷۰ میلیون نفر یعنی هشت درصد جمعیت جهان تقلیل می‌یابد.
سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد در این گزارش به دولت‌ها پیشنهاد کرده تا موانع تجاری برای اغذیه از جمله میوه و سبزی را بر طرف نمایند.
انتهای پیام/
۸۲۸ میلیون نفر در جهان با گرسنگی مواجه اند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار