حاشیه‌های حضور افشین آذری در برنامه موسیقی شبکه arb آذربایجان/

پشت پرده حاشیه‌های افشین آذری و «بئش ده بئش»

1401/04/09 - 18:39 - کد خبر: 67196 نسخه چاپی

نصر: حضور افشین آذری، خواننده پاپ تبریزی در برنامه «بئش ده بئش» شبکه arb جمهوری آذربایجان و برخورد غیر حرفه‌ای مجری این برنامه با وی حاشیه ساز شد.

به گزارش نصر، جریان از این قرار است که افشین آذری، هنرمند موسیقی پاپ آذربایجانی به دعوت شبکه arb در برنامه «بئش ده بئش» حضور یافت، اما به دلیل صحبت‌های قبل از شروع برنامه در پشت صحنه با "زائور کمال"، تهیه‌کننده و مجری این برنامه، در حین پخش زنده لحظات پرتنشی رقم خورد.
در حین پخش زنده این برنامه، گفتگوی افشین آذری و زائور کمال در مورد دعوت وی به این برنامه و علاقمندان این خواننده در جمهوری آذربایجان حاشیه ساز شد. گفت و شنود زائور و افشین به شرح زیر است:
افشین آذری: برنامه شما پرطرفدار و پربیننده است و از همه شهرهای ایران از جمله تبریز، ارومیه، زنجان، اردبیل و ... بیننده دارید.
زائور کمال: شما به خاطر مخاطبان ایرانی برنامه ما در اینجا دعوت شده‌اید.
افشین آذری: من چیزی نمی‌توانم بگویم، این تصور شماست. شما حرمت زیادی برای ما دارید و ما دعوت شما را با افتخار قبول می‌کنیم.
زائور کمال: ممنونم، منظورم این است که به خاطر مخاطبان ایرانی شما را دعوت می‌کنیم.
افشین آذری: آهان، منظورتان این است که مخاطبان آذربایجان مرا دوست ندارند؟
زائور کمال: در شهر با مردم مصاحبه کردیم، اسم شما را نمی‌دانند، اما آهنگ‌های شما را شنیده‌اند.
افشین آذری: خب، چه می‌توانم بگویم!
زائور کمال: پشت صحنه طوری صحبت کردید که من خوشم نیامد، گفتید که علی پرمهر و دیگر خواننده‌های ایرانی قابل مقایسه با من نیستند که دعوت می‌کنید و طرفداران من سالن‌های موسیقی را پر می‌کنند!
افشین آذری: من چنین چیزی یادم نمی‌آید که به شما گفته باشم. افشای حرف‌های خصوصی بین دو نفر در اینجا دور از مردانگی است و خوب است که بین خودشان بماند.
زائور کمال: آخر این ربطی به مردانگی ندارد که پشت صحنه آن حرف‌ها را می‌زدید و وقتی مرا دیدید به من پشت کردید. من تو را از این صحنه خارج می‌کنم و دیگر به این برنامه دعوت نمی‌کنم. خواننده‌های دیگری را که من به این صحنه دعوت می‌کنم، با نظر شبکه و من است و ما همیشه آغوشمان برای هنرمندان ایرانی باز است. از تو گرفته تا علی پرمهر، احسان آقایی و دیگر هنرمندان ایرانی احترام بی‌حد و حصری قائل هستیم و آنها را همیشه با علاقه به این برنامه دعوت می‌کنیم و خوشحالیم که مخاطبان ایرانی برنامه ما را دوست دارند.
این گزارش می‌افزاید، پس از این بگو و مگوی مجری و افشین آذری، وی استودیوی برنامه «بئش ده بئش» را ترک کرد. اما این رفتار مجری برنامه با میهمان خود واکنش‌های تند مخاطبان این برنامه را برانگیخته است. پس از این اتفاق مخاطبان با مراجعه به صفحه اینستاگرام مجری برنامه از بی‌حرمتی به میهمان انتقاد کردند تا اینکه وی مجبور به بستن قسمت کامنت‌های اینستاگرام خود شد.
زائور کمال، تهیه‌کننده و مجری برنامه «بئش ده بئش» در ادامه و در توضیح اتفاقات روی داده در برنامه زنده با افشین آذری، گفت: مقصر من هستم و کس دیگری نیست. همیشه برای خوانندگان ایرانی حرمت و احترام بی‌پایانی قائل بودیم، اما افشین آذری در پشت صحنه برنامه به من گفت چرا بعضی خواننده‌های ایرانی که طرفدار کمی دارند را دعوت می‌کنید؟ من هم گفتم که من به عنوان مجری برنامه مختارم که هر خواننده‌ای را که تشخیص دادم مخاطبان می‌پسندند به این صحنه دعوت کنم. بعد از این هم مخاطبان هر خواننده‌ای را دوست داشته باشند، در اینستاگرام من بنویسند تا او را دعوت کنم.
حاجی نریمان اوغلو، روزنامه‌نگار اهل جمهوری آذربایجان در خصوص اتفاقاتی که در برنامه تلویزیونی «بئش ده بئش» روی داد، نوشت: "امروز همه در شبکه‌های اجتماعی در مورد اتفاقی که در برنامه «آی زائور» رخ داده صحبت می‌کردند. چیزی که شنیدم را باورم نمی‌کردم، به سایت‌ها سر زدم و ویدیو را دیدم. زائور، مجری برنامه افشین آذری، خواننده تبریزی را از برنامه زنده اخراج کرد! چطور زائور جرأت می‌کند به چنین خواننده‌ای بی‌احترامی کند. افشین آذری از خوانندگان بااستعداد تبریزی و یکی از محبوب‌ترین، دوست داشتنی‌ترین و شنیدنی‌ترین خواننده‌های سال‌های اخیر است. همه ما عاشق ترانه‌های دلنشین او هستیم که با لهجه شیرین تبریزی در خانه ما شنیده می‌شود و بر خلاف اکثر خوانندگان ما، چهره افشین سرشار از روشنایی، صمیمیت و صفا است."
مخاطبان شبکه Baku.ws هم در واکنش به ویدیوی منتشر شده این بگو و مگو برنامه «بئش ده بئش» از رفتار مجری این برنامه انتقاد کردند.
حیدر با عصبانیت از رفتار این مجری، نوشت: باید شبکه arb بابت این رفتارش جریمه شده و عذرخواهی کند. سلمینا هم نوشت: اگر میهمان را دعوت نمی‌کردید، از این بی‌حرمتی بهتر بود. اوکسانا هم نوشت: خیلی احساس شرمندگی کردم که مجری این برنامه چنین رفتاری با میهمان کشور ما داشته است. النارا هم نوشت: زائور بی‌تربیتی کرده است. حسین نوشت: حرف خصوصی میهمان نباید در برنامه زنده فاش می‌شد. علی هم نوشت: باید خود زائور را به خاطر این رفتارش از شبکه اخراج کنند. نیجات هم نوشت: در هر حال کار هیچ کدامشان خوب نبود. وفا نوشت: این حرکت زائور خیلی بد بود و باید با او برخورد شود. اورخان هم نوشت: فریب این بحث‌ها را نخورید، این حرف‌ها بازارگرمی است. آصف هم نوشت: زائور کم و درست حرف بزن و به جای ملت آذربایجان حرف نزن!
در ادامه واکنش‌ها به حاشیه‌های برنامه «بئش ده بئش»، مشفق علی عسگرلی، نائب رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان اعلام کرد، با زائور کمال به دلیل بی‌احترامی به هنرمند مدعو برنامه «بئش ده بئش» شبکه arb برخورد خواهد شد.
وی افزود: رسانه‌ها و شبکه‌های تلوزیونی آذربایجان باید نمایانگر ارزش‌های ملی و مدنی جامعه آذربایجان باشد و چنین برخوردهایی غیر قابل قبول است.
نائب رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان اظهار کرد: از برخورد ناشایست زائور کمال متاسفم و اقدامات تنبیهی لازم درباره عملکرد وی لحاظ شده و به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.
گزارش نصر می‌افزاید، اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی ایران و جمهوری آذربایجان یکی از ظرفیت‌های بی‌بدیل توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است و حاشیه به وجود آمده در برنامه شبکه خصوصی arb جمهوری آذربایجان که بین دو هنرمند ایرانی و آذربایجانی روی داده است، نمی‌تواند بر مناسبات و تعامل‌های روزافزون ملت و دولت دو کشور برادر سایه بیاندازد.
انتهای پیام/
پشت پرده حاشیه‌های افشین آذری و «بئش ده بئش» نصر

ثبت نظر

نمایش 6 نظر

پاسخ   حسین   ماه پیش  

واقعا جای تاسف داره ..در بیشتر این برنامه ها به ما ایرانیها و هنرمندان سرزمینمون به راحتی و علنی توهین میشه اونوقت ما در ترکیه و جمهوری آذربایجان ملک میخریم و سرمایه گذاری میکنیم ...واقعا جای تاسف داره ....

پاسخ   حسین   ماه پیش  

رسانه های مختلف جمهوری آذربایجان در موارد گوناگون به گونه ای مرموزانه مردم ایران و حتی آذریهای ایران و اداب و رسوم مردم اقوام مختلف ایرانی رو به تمسخر گرفته اند و متاسفانه جواب دندان شکنی هم نگرفته اند ...من به عنوان یک آذری زبان ایرانی بسبار متاسفم و از تمامی هم زبانهای آذری ام میخوام که چنین برنامه هایی که جز توهین کاری ندارند رو تحریم کنند

پاسخ   حسن   ماه پیش  

زائور سنه متاسفم. نفرت یایماق انسانیتدن اوزاقدی. روشن بینی نایب رئیس شورای مطبوعات را می ستایم.

پاسخ   جاوید   ماه پیش  

البته که اینجور برخورد بد مال مردم آذربایجان نیست،ونباید از چشم مردم مهربان آذربایجان دید،این رفتار بی شرمانه وبی ادبانه بر میگرد پای خود مجری برنامه که حتما باید با اون پسره برخورد گردد

پاسخ   فاضل   ماه پیش  

رفتارهای مجری را تقبیح میکنیم. اما مورد مهمی نیست .به نظرم چندان اهمیتی ندارد که اینقدر پررداخته میشود.بیخودی کسی را بزرگ نکنیم.با تعریف یک شبکه یا طرد ان شبکه کسی بزرگ و کوچک نمیشود.اقای اذری هم اگر واقعا وطن دوست هست نباید تبریز یا تهران و... را ترک و در باکو زندگی میکرد

پاسخ   صمد   ماه پیش  

اگر این خواننده ما واقعا گفته باشد که من از این یکی هنرمندان بالاتر هستم.اگر واقعا درست بوده باشد.سزاوار یک چنین برخوردی بوده است.
متاسفانه این غرور بی حد و حساب در بعضی از هنرمندان هست که بغیر از خودشان دیگری را قبول ندارند.البته صحت ادعای مجری را نمیدانم
پژوهشیار