رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی؛

کد فعال سازی برنامه‌ها را در اختیار هرشخصی نگذارید 

1401/02/21 - 17:17 - کد خبر: 62641 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: کاربران برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از حساب های کاربری خود توسط مجرمان سایبری، کدهایی که در شبکه های اجتماعی یا از طریق پیامک برای آنان ارسال می شود را در اختیار افراد ناشناس یا هر فرد دیگر نگذاشته و از این عمل به جد خودداری کنند.

به گزارش نصر، سرهنگ "محسن محمودی" در تشریح این خبر اظهار داشت: افراد کلاهبردار در فضای مجازی از راه های مختلف سعی در رسیدن به اهداف مجرمانه خود دارند که کاربران شبکه های اجتماعی در مواجه با این افراد نباید به آنان اعتماد کرده و تحت هیچ شرایطی اطلاعات درخواستی را در اختیار آنها قرار ندهند.
وی ادامه داد: در اختیار گذاشتن کدهای دریافتی یا اطلاعات مورد نظر افراد سودجو، می تواند تبعات زیان باری را برای کاربران متحمل کند در حالی که با رعایت چند نکته ساده می توانند از این موضوع جلوگیری بعمل آورند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: زمانی که فردی در شبکه های اجتماعی و یا از طریق پیامک کدی را تحت هر عنوانی دریافت کرد از واگذاری کد مربوطه به شخص ارسال کننده پیام و یا فرد تماس گیرنده خودداری کند.
وی خاطرنشان کرد:کدهایی که برای اشخاص ارسال می شود به منزله اطلاعات شخصی آنان می باشد و در صورت واگذاری این کد به افراد غیر از طرق مختلف مورد سوء استفاده قرار خواهند گرفت.
سرهنگ "محمودی" یادآور شد: کدها یا لینک های جعلی از طرف مجرمان سایبری با هدف های مختلف به کاربران فضای مجازی از طریق شبکه های اجتماعی و یا برای سایر افراد از طریق پیامک ارسال می شود که هموطنان برای جلوگیری از مورد بزه قرار گرفتن، از کلیک برروی لینک های جعلی و همچنین در اختیار گذاشتن کدهای دریافتی به افراد ناشناس باید خودداری کنند.
این مقام انتظامی بیان داشت: کاربران حتما هوشیاری لازم را در مواجهه با این افراد داشته باشند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و به اکانت‌ها و صفحات جعلی شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان اعتماد نکنند.
رئیس پلیس فتا استان در پایان گفت: پلیس فتا به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و ارائه آموزش های لازم به هموطنان عزیز می باشدلذا در صورت نیاز از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  cyberpolice.ir و یا شماره تماس096380 راهنمایی لازم را دریافت نمایند. 
انتهای پیام/
کد فعال سازی برنامه‌ها را در اختیار هرشخصی نگذارید  نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار