مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی؛

پروازهای نجف - تبریز افزایش می‌یابد

1401/02/21 - 09:33 - کد خبر: 62575 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: با آغاز مسافرگیری شرکت هواپیمایی پویا در مسیر نجف - تبریز، تعداد پروازها در این مسیر از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، رامین آذری، روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: این پرواز از ۲۶ اردیبهشت سال جاری آغاز و طبق برنامه اعلام شده روزهای دوشنبه هر هفته با هواپیمای EMB ۱۴۵  از فرودگاه تبریز انجام می شود.
وی با بیان اینکه با برقراری این پرواز خدمات رسانی به مسافران مسیر نجف اشرف - تبریز بهتر می شود، اظهار داشت: این پرواز ساعت ۱۱:۱۰ فرودگاه تبریز را به سمت نجف اشرف ترک می کند و در ساعت ۱۵:۱۵ همان روز به فرودگاه تبریز باز می گردد.
آذری، ادامه داد: هم اکنون پرواز مسیر نجف توسط شرکت های هواپیمایی ایران ایرتور و معراج از فرودگاه تبریز انجام می شود.
به گزارش ایرنا، فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، در سال گذشته شاهد توسعه پروازهای داخلی و بین‌المللی بوده و می‌رود که با تقویت زیرساخت‌ها و گسترش شبکه پروازی به هاب فرودگاهی منطقه شمال-غرب کشور بدل شود.
بنا بر این گزارش تبدیل شدن به یک هاب منطقه‌ای و بین‌المللی، به غیر شبکه پرواز گسترده به زیرساخت‌های فرودگاهی نیز نیاز دارد و در حال حاضر فرودگاه تبریز از امکاناتی چون باند طویل برای نشست‌ و برخاست‌ هواپیماهای پهن‌پیکر، اپرون با ظرفیت پارک ۱۲ فروند هواپیما و تجهیزات کمک ناوبری مانند ILS  و  DVOR/DME  برخوردار است، اما نیاز به توسعه ترمینال در این فرودگاه احساس می‌شود.
احداث یک ترمینال ۱۸ هزار متری در فرودگاه شهید مدنی تبریز برنامه ریزی شده است که یکی از پروژه‌های مهم عمرانی این فرودگاه به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
پروازهای نجف - تبریز افزایش می‌یابد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار