فورد موندئو ۲۰۲۲ رونمایی شد

1400/10/28 - 21:28 - کد خبر: 57566 نسخه چاپی

نصر: پس از چندین نمایش غیر رسمی، نسل جدید فورد موندئو اولین نمایش رسمی خود را در چین انجام می‌دهد.

به گزارش نصر، پنجمین نسخه سدان فورد، که در ایالات متحده با نام فورد فیوژن شناخته می‌شود، در مرکز طراحی چین در شانگ‌های به نمایش درآمد.
فورد به طراحی این خودرو افتخار می‌کند، زیرا کل بیانیه مطبوعاتی درباره موندئوی جدید به ویژگی‌های بصری آن اختصاص دارد. این خودرو بر اساس زبان طراحی Progressive Energy in Strength این خودروساز طراحی شده است که در Evos و Equator نیز قابل مشاهده است.
در واقع، قسمت جلوی موندئو جدید تهاجمی به نظر می‌رسد، که اساساً از نمای جلویی خودرو Evos تقلید می‌کند. این وسیله نقلیه، شکل یک سدان  سنتی را به خود می‌گیرد.
دیفیوزر متصل به سپر باعث می شود این خودرو اسپرت به نظر بیاید، اگرچه باید توجه داشت که اگزوز‌های کرومی به لوله‌های آن متصل نیستند.
 
فورد اطلاعاتی در مورد آنچه در زیر کاپوت وجود دارد، ارائه نمی‌کند، نشان «245» در پشت این خودرو نشان می‌دهد که یک موتور بنزینی 2.0 لیتری EcoBoost توربوشارژ در محور جلو وجود دارد که اگر واقعاً اینطور باشد،  245 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که احتمالاً از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.
خودروسازی فورد می‌گوید که موندئو جدید توسط چانگان فورد ساخته و در سال 2022 به مشتریان چینی تحویل داده می‌شود. این در حالی است که در اروپا، نسل چهارم موندئو قرار است در ماه مارس امسال از تولید خارج شود.
انتهای پیام/
فورد موندئو ۲۰۲۲ رونمایی شد باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار