وزیر بهداشت:

خدمات پزشکی ایران در منطقه کم نظیر است

1400/09/21 - 12:44 - کد خبر: 55724 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خدمات پزشکی ایران در منطقه کم نظیر است، گفت: قبل از انقلاب به سایر کشورها وابسته بودیم و بسیاری از بیماری‌ های ساده را نمی ‌توانستیم درمان کنیم، اما امروز در علوم پزشکی در قله قرار داریم و در تمام نقاط کشور وضعیت مناسبی وجود دارد.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی در مراسم افتتاح ساختمان امام حسن مجتبی بیمارستان مسیح دانشوری افزود: امروزه پیشرفته‌ ترین درمان‌ ها را در کشور انجام می ‌دهیم و موظف به حفظ این کیفیت هستیم، لذا بیمارستان مسیح دانشوری به ویژه در حمایتی که از اقشار آسیب پذیر دارد، بیمارستانی الگو در کشور بوده این بیمارستان از پیشرفته‌ ترین تجهیزات و بهترین پزشکان برای درمان محرومان و حمایت از ظرفیت خیرین استفاده می‌ کند و وظیفه وزارت بهداشت نیز حمایت از این مرکز است که باید مراتب تقدیر و تشکر خود را نیز اعلام کنم.
وی اظهار داشت: هر بیماری که به کمک خیرین درمان شود، ثواب بی اندازه ‌ای دارد و امیدواریم نهضت بهره مندی از ظرفیت خیرین را به شکل کامل تری شاهد باشیم.
وزیر بهداشت ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور، تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان کشورمان در طول مدت مبارزه با کرونا، کار جهادی انجام دادند و امروزه ما به کارهای جهادی نیاز داریم.  
عین اللهی با بیان اینکه تا امروز، ۱۷۴ میلیون دُز واکسن در کشور تامین شده است، گفت: در حال حاضر، میزان ترزیق دز اول واکسن در کشور ۸۶ درصد و میزان تزریق هر دو نوبت واکسن در تهران و کشور، به ترتیب ۷۶ و ۷۴ است.
وی ضمن تشکر از دکتر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری و متخصصان، کادر درمان و پرستاران این بیمارستان، با اشاره به رشد و شکوفایی بیمارستان مسیح دانشوری، ادامه داد: امروزه، نام ایران در جهان پرافتخار است و وقتی از ایران نام برده می شود، همه ملت ها یاد امام راحل (ره) میفتند، ایران یعنی، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایران یعنی افتخارات بزرگی که شهدای گرانقدرمان در میدان نبرد به دست آوردند.

روزانه یک میلیون دز واکسن تزریق می ‌شود
وزیر بهداشت در ادامه درخصوص واکسیناسیون کووید ۱۹، گفت: در ابتدای مبارزه با کرونا، واکسن در اختیار نبود، اما با کار جهادی، تا امروز، ۱۷۴ میلیون دُز واکسن تامین شده که ۱۵۰ میلیون دُز آن وارداتی و ۲۴ میلیون دز هم از طریق شرکت های داخلی تامین شده و تاکنون حدود ۱۱۰ میلیون واکسن نیز تزریق شده است.
عین اللهی افزود: در این زمینه مردم همراهمان بودند و عمده این کار با حمایت و کمک مردم انجام شده است، چرا که اگر با امکانات خود می خواستیم این میزان واکسیناسیون را انجام دهیم، بیش از یک سال به طول می انجامید،  تا جایی که در روز رکورد تزریق یک میلیون و ۶۵۰ هزار دز و در هفته رکورد تزریق ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن را نیز داشتیم و امیدواریم با تلاش بیشتر بتوانیم در نهایت شاهد شکست این بیماری در کشور باشیم.
وی با بیان اینکه میزان ترزیق دز اول واکسن در تهران به ۸۸ درصد رسیده است، افزود: در حال حاضر، میزان ترزیق دز اول واکسن در کشور ۸۶ درصد و میزان تزریق هر دو نوبت واکسن در تهران و کشور، به ترتیب ۷۶ و ۷۴ است و حدود ۲ میلیون نفر هم دز سوم را تزریق کرده اند. واکسیناسیون در پیشگیری از بیماری و کاهش عوارض بسیار موثر بوده است و امیدواریم همه مردم مشارکت کنند.  
 ساختمان امام حسن مجتبی (ع) بیمارستان مسیح دانشوری با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد و در ادامه این برنامه، از بخش‌ های مختلف بیمارستان مسیح دانشوری، از جمله مرکز جدید جامع پیوند اعضای کلیه، کبد، ریه، قلب و پانکراس بازدید شد.
با افتتاح ساختمان امام حسن مجتبی (ع) بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین آغاز دوره جدید فعالیت‌ های پژوهشی درساختمان امام باقر (ع) و توسعه کلینیک ‌ها و درمانگاه اورژانس و افزایش تخت ‌های تحت نظر اورژانس، در مجموع تعداد تخت ‌های بیمارستان به ۱۲۱۳ عدد، افزایش یافت.
انتهای پیام/
 خدمات پزشکی ایران در منطقه کم نظیر است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار