محرومیت؛ سهم مردم ورزقان از معادن غنی مس

1400/04/11 - 18:32 - کد خبر: 46742 نسخه چاپی

نصر: فرماندار ورزقان، بیکاری را یکی از مشکلات و معضلات پیش روی جوانان برشمرد و اهتمام مدیریت ارشد شهرستان برای اصلاح روند معرفی به کار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نصر،  محمدباقر خانی فرماندار شهرستان ورزقان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ورزقان با اشاره به فرا رسیدن هفته عفاف حجاب و هفته ازدواج از ۲۱ تا ۲۷ تیرماه، اظهار داشت: دستگاه‌های متولی به منظور گرامیداشت این ایام باید برنامه‌های مناسب برنامه ریزی و اجرا نمایند.
وی با اشاره به افزایش میزان طلاق در شهرستان در سال گذشته بیکاری را یکی از دلایل اصلی این پدیده شوم دانست و خاطر نشان کرد: شهرستان ورزقان به لحاظ برخورداری از مواهب الهی جز شهرستان‌های برخوردار است ولی متاسفانه آنگونه که باید مردم از این مواهب بهره‌مند نشده‌اند.
فرماندار شهرستان ورزقان با اشاره به وجود معادن متعدد در شهرستان از جمله مس سونگون، اظهار داشت: متاسفانه به جهت حواشی موجود در شهرستان قریب به اتفاق افراد جویای کار خواهان اشتغال در معدن مس سونگون هستند که برای این منظور نیز دچار حواشی و روندهای غلط معرفی به بکار می‌شوند.
وی افزود: طی ماه‌های اخیر با هماهنگی و همراهی اعضای کمیسیون کارگری شهرستان تلاش‌هایی را برای اصلاح روند معرفی به اشتغال در معادن به کار گرفته است تا با اصلاخ روند موجود افراد از همه طیف‌ها فرصت اشتغال در معادن را داشته باشند.
خانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: معدن هیچگاه ضامن اشتغال پایدار برای افراد نیست بلکه برای ایجاد اشتغال پایدار باید از دیگر ظرفیت‌های شهرستان در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، دامپروری، کشت گیاهان دارویی و سایر زمینه‌ها بهره‌گرفت تا فرصت‌های شغلی پایدار برای مردم شهرستان فراهم شود.
وی با اشاره به انجام مطالعات اجرای دو پروژه مهم ایجاد شهرک گلخانه‌ای و شهرک شیلاتی در بخش خاروانا با استفاده از ظرفیت سد حاجیلر چای، اظهار داشت: اجرای هر هکتار گلخانه به روش هیدروپونیک در اراضی بخش خاروانا و با پمپاژ آب سد حاجیلر نیازمند 200 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است و انتظار می‌رود با این سرمایه‌گذاری کلان در آینده نزدیک شاهد  هزاران فرصت شغلی پایدار و تولید ثروت در شهرستان باشیم.
انتهای پیام/
محرومیت؛ سهم مردم ورزقان از معادن غنی مس خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار