عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی:

دولت جدید مسیر اداره کشور را ریل‌گذاری کند

1400/03/31 - 09:59 - کد خبر: 46087 نسخه چاپی

نصر: عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهار سال فرصت مناسبی برای ایجاد تغییر و تحول در کشور است، گفت: دولت جدید در این مدت می‌تواند مسیر اداره درست کشور را ریل‌گذاری کند.

به گزارش نصر، روح الله متفکرآزاد افزود: بهبود ارزش پول ملی، جلوگیری از تورم های چندرقمی، مقابله با رکود، بیکاری، تلاش برای رونق تولید مسکن و بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی آحاد مردم از جمله انتظارت به حق مردم از دولت جدید است که باید با تمام قوا در این مسیر حرکت کرد.
وی اظهار کرد: هر چند رفع مشکلات کنونی کشور یک شبه ممکن نیست اما رسالت اصلی و مهم دولت جدید ریل گذاری و بازگرداندن اداره امور جامعه به مسیر درست و عقلانی است که در این مسیر مجلس شورای اسلامی نیز در کنار دولت خواهد بود.
متفکرآزاد دولت جدید را وارث مشکلات عدیده دولت فعلی خواند و یادآور شد: بر همین اساس انتظار می رود دولت جدید بر روی مسایل کلان و اساسی متمرکز شود تا به تدریج و در طول چهار سال آینده بخشی از تلاش های دولت برای مردم ملموس تر شود.
وی حضور مردم در انتخابات روز جمعه را نشانه ای واضح از عمق دلدادگی آنها  به آرمان های امام راحل، شهدا و منویات رهبری ارزیابی و  اضافه کرد: مردم در عین مشکلات شدید اقتصادی، معیشتی، گرانی ها و شرایط سخت کرونایی و همچنین مشکلات مربوط به رای گیری که با چند ساعت تاخیر شروع شد،  حضوری بسیار امیدبخش و پرشور در پای صندوق های رای داشتند که این امر نشان دهنده علاقه آنها به کشور و نظام اسلامی است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تبریک انتخاب آیت الله رییسی به عنوان رییس جمهوری منتخب، این انتخاب را طلیعه ای برای فضای آرام و باثبات در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توصیف کرد.
متفکرآزاد با بیان اینکه کارآمدی دولت منوط به انتخاب وزرای پرتلاش و خستگی ناپذیر است، ابراز امیدواری کرد کابینه جدید متشکل از نفراتی باشد که دغدغه مشکلات مردم را داشته باشند.
وی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ترکیب جدید شورای اسلامی شهر تبریز، اظهار کرد: این ترکیب نشان داد که  شهروندان تبریزی برای اداره امور شهر خود به تغییر و تحول علاقه دارند و به دنبال تفکرات  جدید و نو برای این امر هستند.
این نماینده مجلس یازدهم با تبریک به منتخبین شورای اسلامی شهرهای تبریز، آذرشهر و اسکو، گفت: جا دارد به نفراتی که در این انتخابات حضور داشتند اما حائز آرای مردم نشدند نیز تبریک گفت چون با حضور خود در این عرصه باعث گرم شدن تنور انتخابات شدند و نباید خود را بازنده تلقی نمایند.
متفکرآزاد وجود چهره های جدید و جوان در ترکیب جدید شورای اسلامی شهر تبریز را نقطه امیدبخش و مطلوب دانست و افزود: امیدوارم اعضای جدید به دور از هر گونه مسایل سیاسی تنها به فکر عمران و آبادانی شهر بوده و عمل گرایی، نگرش های فنی و میدانی را بر همه چیز اولویت دهند.
 دولت جدید مسیر اداره کشور را ریل‌گذاری کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار