وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت‌ها می‌شود

1398/06/30 - 12:25 - کد خبر: 2825 نسخه چاپی

نصر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال یکی از اهداف وزارت علوم جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور است که این کار می تواند در تألیف علوم و تقویت مودت بین ملت‌ها موثر بوده و سایر کشورها را با تاریخ فرهنگی ایران آشنا کند.

به گزارش نصر به نقل از فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه جذب دانشجوی خارجی در دو منظر اهمیت دارد، گفت: در مرحله اول معتقدم باید جوانان کشورهای دیگر را به شکل های مختلف به عنوان دانشجوی مهمان در داخل دانشگاه ها جذب کنیم تا در کنار تحصیل و ارتقاء علمی با مباحث فرهنگی، اجتماعی، تاریخ فرهنگ و شناخت مردم ایران آشنا شوند که این کار از اهداف وزارت علوم است.

 

دانشجویان خارجی هیچ گونه هزینه‌ای برای دانشگاه های ما ندارند 

وی افزود: کسانی که به عنوان دانشجوی خارجی وارد کشور می شوند هیچ گونه هزینه ای برای دانشگاه های ما ندارند چراکه هزینه تحصیلی شان را خودشان می پردازند از طرفی دانشجویان خارجی منابع درآمدی هم برای کشور دارند اما زیاد نیست ولی مهم است.

 

باید همه دانشگاه ها  ارتباطات بین المللی خود را گسترش دهند

غلامی ادامه داد:  ایران با توجه به توان علمی که دارد می تواند حتما در منطقه به عنوان یک مرکز علمی موثربرای ارتقاء دانش و فناوری کشورهای همسایه نقش محوری داشته باشدکه در این رابطه باید همه دانشگاه ها  ارتباطات بین المللی خود را گسترش دهند.

 

جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت ها می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال یکی از اهداف وزارت علوم جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های کشور است که این کار می تواند در تألیف علوم و تقویت مودت بین ملت‌ها موثر بوده و سایر کشورها را با تاریخ فرهنگی ایران آشنا کند.

انتهای پیام/

 جذب دانشجوی خارجی باعث تقویت مودت بین ملت‌ها می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار