با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور؛

مجموعه کتاب‌های آموزش شهروندی رونمایی شد

1397/12/02 - 13:16 - کد خبر: 205 نسخه چاپی

نصر: مجموعه ۲۶ جلدی کتب آموزش شهروندی که به همت شهرداری تبریز تدوین و چاپ شده است با حضور مهدی جمالی نژاد رونمایی شد.

به گزارش نصر، پس از آیین افتتاح نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی در بندرعباس، برای اولین بار در سطح کشور از مجموعه کتاب های آموزش شهروندی رونمایی شد.

مهدی جمالی نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در لوح یادبود این مجموعه نوشت: به امید اینکه این مجموعه بتواند در زندگی مردم تبریز و ایران نقش موثر داشته باشد.

 مجموعه کتب آموزش شهروندی برای اولین بار در ایران، همزمان با افتتاح نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی توسط شهرداری تبریز رونمایی شد.

این مجموعه در ۲۶ جلد گردآوری و چاپ شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان در محورهای مختلف شهروندی تدوین و تنظیم شده است.

 حقوق شهروندی، خدمات شهری و فضای سبز، توسعه پایدار و محیط زیست، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، اوقات فراغت، ورزش، خلاقیت، پدافند غیرعامل و تکنیک های آموزشی از جمله موضوعات مورد بحث در این مجموعه است.

شهردار تبریز نیز در حاشیه رونمایی از این مجموعه با بیان اینکه آموزش شهروندی از ابتدا جزو برنامه‌های اصلی شهرداری تبریز بوده، گفت: نزدیک یکسال است با همکاری آموزش و پرورش تدوین سرفصل‌های این کتاب‌ها در حال انجام بود که بالاخره در نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی رونمایی شد.

ایرج شهین باهر افزود: این مجموعه شامل ۲۶ عنوان کتاب است که برای مقاطع مختلف و گروه‌های هدف مشخص تدوین و چاپ شده است.

شهین باهر تصریح کرد: با این مجموعه کتاب‌ها از سال آینده شاهد تدریس رسمی آموزش شهروندی در کشور خواهیم بود.

او تاکید کرد: معاون وزیرکشور و دیگر شهردارانی که از این مجموعه بازدید کردند از آن استقبال کرده و آن را اقدامی مهم و رو به جلو تعبیر کردند.

شهردار تبریز همچنین اظهار داشت: اگر بخواهیم شاهد ارتقا فرهنگ شهرنشینی در کشور باشیم باید به سمت آموزش برویم و بهترین زمان برای این آموزش به دانش آموزان دبستان و راهنمایی است.

شهین باهر افزود: فردی که در آینده می‌خواهد وارد جامعه شود باید بداند چگونه در محیط شهر زندگی کند

انتهای پیام/

مجموعه کتاب‌های آموزش شهروندی رونمایی شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار