عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز تشریح کرد:

مزایای گونه‌های گیاهی در حال انقراض

1399/02/15 - 13:10 - کد خبر: 19646 نسخه چاپی

نصر: عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز تاکید کرد: گونه‌های گیاهی در حال انقراض مزایای زیادی دارند که از جمله می‌توان به عنوان منبع ژن‌های حیاتی برای بهبود محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار داد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، سعیده علیزاده سالطه در گفت‌وگویی اظهار کرد: متاسفانه گردشگری مبتنی بر طبیعت، طیف متنوعی از تاثیرات محیط زیستی منفی را در بر داشته و می‌تواند خطر انقراض را برای گیاهان موجود افزایش دهد.
وی متذکر شد: جمع آوری گیاهان از مجموعه‌های در حال حفاظت توسط بازدید کنندگان به عنوان تهدید تلقی می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت اکولوژیکی گیاهان در حال انقراض، گفت: انقراض گیاهان می‌تواند باعث تغییر شدید در اکوسیستم شود و از بین بردن یک گونه حیوانی یا گیاهی از اکوسیستم، بر زندگی دیگر موجودات که با آن‌ها در ارتباط هستند نیز اثرگذار است.
استادیار گروه علوم باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز بیان کرد: طبق اعلام ایالات متحده، از بین رفتن یک گونه‌ی گیاهی منجر به از دست رفتن 30 گونه دیگر از جمله حشرات، گیاهان و دیگر گونه‌های جانوری می‌شود. 
وی در پایان با برشماری برخی از مزایای گیاهان، اظهار کرد: گیاهان اکسیژنی که تنفس می‌کنیم و غذایی که می‌خوریم را فراهم کرده و مبنای بسیاری از داروهای شیمیایی گیاهان دارویی هستند.
انتهای پیام/
 مزایای گونه‌های گیاهی در حال انقراض خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار